Інтерфейс клієнта Nxt

From Nxt Wiki
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Nxt client interface and the translation is 91% complete.

Outdated translations are marked like this.
Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎русский • ‎українська

1 Вступ

NRS (Nxt Reference Software) використовує клієнт-серверну архітектуру. Сервер NRS - це JAVA -додаток з двома інтерфейсами: один для зв'язку з іншими серверами через інтернет, і один для відповіді на запити від клієнтів через API (Application Program Interface). Клієнтський компонент NRS - заснований на браузері, зручний для користувача інтерфейс до сервера NRS (через API), часто званий Nxt Гаманцем (Nxt Wallet).

Це керівництво описує клієнтський інтерфейс починаючи з Nxt software версії 1.5.10. Це означає що у вас вже має бути встановлений NRS, ви відкрили клієнт в браузері і увійшли до системи, як описано в розділі Початок роботи. Якщо у вас виникли конкретні питання або є типові проблеми - ознайомтеся із сторінками питання, що Часто ставляться, і Відомі проблеми і рішення.

2 Структура інтерфейсу, призначеного для користувача

NCI layout.png

Основне вікно клієнта складається з трьох основних областей:

3 Верхнє меню

NCI header bar.png

Верхній блок блакитного кольору Nxt клієнта є блоком меню з наступними доступними елементами:

Кнопка Функція
TopMenu sidebar toggle.png Клацання по цій кнопці змінює видимість Sidebar Menu.
Send NXT Клацання по цій кнопці відкриває вікно для відсилання NXT іншому акаунту. Дивися розділ Як послати Nxt.
Send Currency Клацання по цій кнопці відкриває вікно для відсилання валют Грошової Системи іншому акаунту. Дивися розділ Передача Валюти.
Send Message Клацання по цій кнопці відкриває вікно для відсилання повідомлення іншому акаунту. Дивися розділ Як Послати Повідомлення.
TopMenu unconfirmed.png Клацання по цій кнопці відображує дані Мої Транзакції в Робочій Області, з можливістю відфільтрувати непідтверджені (Unconfirmed) транзакції. Число в графічній кнопці вказує поточне число непідтверджених транзакцій, пов'язаних із зареєстрованим обліковим записом.
TopMenu phasing.png Клацання по цій кнопці відображує екран Мої Транзакції в Робочій Області, з можливістю фільтрувати Фазовані. Число в графічній кнопці вказує поточне число незавершених фазованих транзакцій, пов'язаних із зареєстрованим обліковим записом.
TopMenu notifications.png Клацання по цій кнопці відображує випадне меню Notifications Menu. Числа в графічній кнопці є числами непрочитаних повідомлень про підтверджені транзакції. Перше число - число різних типів транзакції; друге число - загальна кількість транзакцій.
TopMenu contacts.png Клацання по цій кнопці відображує екран Contacts в Робочій Області.
TopMenu settings.png Клацання по цій кнопці відображує випадне меню Settings Menu.
TopMenu help.png Клацання по цій кнопці відображує випадне меню Help Menu.
TopMenu logout.png Клацання по цій кнопці відображує випадне меню Logout Menu.

3.1 Notifications Menu

NCI notifications.png Each item in the Notifications drop-down menu corresponds to a transaction type, with the number of unread notifications of that type shown in a (default red) circle.

Клацання по пункту меню примушує екран, що відноситься до типу транзакції відображуватися в Робочій Області; елемент видаляється з меню, і повідомлення відзначаються як прочитані.

A link is provided at the bottom of the menu to mark all notifications as read.

3.2 Settings Menu

NCI settings menu.png The Settings Menu contains items that cause the following screens to appear in the Display Area:

and that open the following windows:

  • Generate Token - Generate or Validate a token.
  • Calculate Hash - Calculate the hash of a secret phrase for transaction phasing By Secret.
  • Transaction Operations - Broadcast Transaction, Parse Transaction and Calculate Full Hash tabs. See Escrow Operations.
  • File Upload - Upload tagged data. See Prunable Data

3.3 Help Menu

NCI help menu.png The Help Menu contains an item that causes the News screen to appear in the Display Area.

It also contains items that link to helpful Nxt-related websites, including tutorials for several Nxt client interface features.

3.4 Меню виходу з системи

NCI logout menu.png Меню виходу з системи включає 3 опції для виходу з системи:
  • Logout - Вихід з поточного акаунту і повернення на сторінку входу в клієнт.
  • Logout and Stop Forging - Зупиняє форжинг на запущеному NRS сервері для поточного акаунту, оскільки після входу в систему і наступного виходу, процес форжинга не припиняється до відсилання команди зупинки форжинга або виключення.
  • Logout and Clear User Data - Вихід і очищення призначених для користувача даних. Специфічні дані користувача, такі як Налаштування, Контакти, і Біржа Активів, закладки, зберігаються в локальній системі, в базі даних керованої браузером, які автоматично зберігаються, до тих пір, поки не будуть примусово видалені.

4 The Sidebar Menu

The top section of the Sidebar contains account-related information and controls. Beneath the account section is the main menu of the client, consisting of buttons which cause various screens to appear in the Display Area. Buttons with a > symbol to the right also make visible submenu items each with a >> symbol to the left.

NCI sidebar.png

No Name Set - Clicking on this will open a window which allows you to assign a name to your account; the assigned name will be shown instead.

Account ID - Це ID акаунту, під яким в даний момент ви зайшли в систему, в Reed - Solomon форматі. Клацання по ньому відкриє вікно, яке допоможе Вам скопіювати ID вашого акаунту в буфер обміну або перемкнутися на інший обліковий запис, якщо інші ID акаунтів були збережені в cookie під час попередніх входів в систему на цьому комп'ютері.

Unconfirmed Balance - Це підтверджений баланс NXT поточного облікового запису, за вирахуванням усіх непідтверджених витікаючих транзакцій.

Connected - Показує, що ваш сервер NRS сполучений з іншими вузлами Мережі Nxt. Клацання по ньому виведе екран "Peers" (вузли) в Робочій Області.

Not Forging - Клацніть щоб включити/вимкнути Forging.

Search By ID - Дозволяє Вам здійснювати пошук по ID Акаунту, ID Транзакції або ID Блоку. Просто введіть ідентифікатор і клацніть по лупі, або натисніть Enter, після чого з'явиться вікно з детальною інформацією і засобами управління. ID Акаунту може бути заданий в числовому форматі або у форматі Reed-Solomon.

Dashboard - Панель інструментів. Цей пункт меню активний, а його підпункти відображуються відразу після запуску клієнта NXT.

Asset Exchange - Доступ до Asset Exchange.

Monetary System - Доступ до Monetary System.

Voting System - Доступ до Voting System.

Marketplace - Доступ до Marketplace.

Messages - Доступ до Arbitrary Messages.

Aliases - Доступ до Alias System.

Plugins - Accesses client Plugins.

5 Робоча Область

Наступні екрани можуть з'явитися в Робочій Області. Кнопка з написом > _, який ви можете знайти в правому нижньому кутку цієї області; вона відкриває вікно Logging, яке відображує результати виклику API, зроблених на сервері NRS клієнтом в режимі реального часу, буде корисним при відладки.

5.1 Dashboard

Панель інструментів відображується в робочій зоні, відразу після запуску клієнта. На ній відображується загальна інформація про ваш акаунт, для чого може знадобитися декілька хвилин, щоб дані стали актуальними.

NCI dashboard.png

NRS Version - Червоний значок в правому верхньому кутку робочої області відображення яка версія "Nxt Reference Software" у вас в даний момент працює. Натиснення на 'More info' відкриває нове вікно, яке показує додаткову інформацію про програмне забезпечення, а також дає вам можливість відновити програмне забезпечення.

Account Balance - Підтверджений NXT баланс, за вирахуванням непідтверджених витікаючих транзакцій. Натиснення на More Info (Додаткова інформація) відкриває вікно Account Details (Подробиці акаунту), яке також містить вкладку Account Leasing (Лізинг акаунт), для здачі в оренду вашої форжачiй потужності іншому акаунту.

Assets Value - загальна вартість усіх активів що знаходяться у власності вашого акаунта, вимірюється в NXT. Число активів, що належать вам, відображується в круглих дужках. Клацання по More Info відображує екран My Assets з розділу Asset Exchange в робочій області.

Currencies - Відображує кількість валют, якими ви володієте. Натиснення на More Info (Додаткова інформація) відкриє екран Усі валюти з роздiлу Monetary System, який містить кнопку для перемикання даних на екрані Мої Валюта, при натисненні на яку відображуватимуться тільки ті валюти, які належать вам.

Purchased Products - Відображує кількість товарів куплених вами в Marketplace. Натисніть не More Info щоб відобразити дані розділу Purchased Products (Придбані Товари) в Робочій Області.

Pending / Completed Sales - Відображує загальну кількість очікуючих / завершених угод з продажу на Marketplace. Клацніть на More Info і в робочій області відкриється екран My Pending Orders. Щоб відобразити екран My Completed Orders клацніть по елементу підміню My Completed Orders розташованого під пунктом Marketplace бічного меню.

Messages - Відображує загальну кількість повідомлень, як відісланих так і отриманих. Натиснення на More Info відобразить екран Повідомлень в Системі Довільних Повідомлень в Робочій Області.

Aliases - Загальна кількість альясов, якими ви володієте. Натисніть More Info щоб відкрити екран Альясов з розділу Системи Альясов в Робочій Області.

Last Updated - локальний час останнього прийнятого блоку з мережі Nxt. Поточна висота блокчейна вказана в дужках. Натисніть More Info щоб відкрити розділ Blocks в Робочій Області.

Recent Transactions - Ліва нижня область робочого простору показує зведення Ваших недавніх транзакцій. Подивіться розділ транзакції нижче для отримання додаткової інформації.

5.2 My Transactions

У цьому розділі відображуються Транзакції, пов'язані з поточним акаунтом, виводяться на екран в зворотному хронологічному порядку. Виведення транзакцій організоване посторінковий, елементи управління сторінками розташований внизу. Кількість транзакцій, що відображуються, може бути скорочена, шляхом їх фільтрації, згідно з типом транзакції, і додатково - по підтипу транзакції. Крім того, ви можете отримати список незавершених фазованих транзакцій будь-якого типу, а також непідтверджені транзакції, пов'язані з усіма обліковими записами.

При першому відкритті пункту за допомогою бічного меню, на екран будуть виведені усі транзакції пов'язані з вашим акаунтом. Щоб відфільтрувати транзакції, клацніть по одному з графічних значків у верхньому ряду, при наведенні курсора над ним, ви отримаєте спливаючу підказку за кожним типом транзакцій. Для більше більше функціональної фільтрації клацніть по кнопці Show Type Menu , після чого рядком нижче, будуть додатково показані графічні значки розширених підтипів і текстові описи до них. Цей рядок відображуватиме тільки ті підтипи транзакцій, які відповідають вибраному у верхньому ряду типу. Якщо у верхньому ряду вибране All, в нижньому ряду підтипів буде представлений тільки один варіант вибору - All Types. Приклад фільтрації показаний нижче.

NCI transactions.png

Transaction - Мітка часу транзакції, з урахуванням часової зони. Клацніть по ньому, щоб відкрити вікно Transaction Info, в якому відображені детальна інформація об транзакції і список додаткових можливих дій, пов'язаних з транзакцією.

Envelope - Вказує на те, що транзакція містить повідомлення, яке ще не було скорочено. Клацніть по мітці часу транзакції, щоб прочитати повідомлення у вікні Transaction Info.

Type - Тип/підтип транзакцій з діаграмою і текстом.

Amount - Кількість NXT яке було прийнято/відіслано. Отримані NXT відображуються зеленим кольором зі знаком "плюс". Відправлені NXT відображуються червоним кольором зі знаком "мінус".

Fee - Усі транзакції вимагають оплати комісії, оплачуваної в NXT. Комісія сплачена ініціатором транзакції відображується червоним кольором, якщо ініціатор це ваш акаунт, інакше відображується чорним кольором.

Account - Акаунти включені в транзакцію, із стрілкою, яка показує напрям передачі. Якщо інші акаунти не беруть участь в транзакції (наприклад при купівлі альяса) замість одержувача вказується риса похилої (/). Мітки контактів використовуються, коли їх можна використовувати замість ID акаунтів, але при цьому, ваш обліковий запис завжди позначається You. Клацніть по мітці/ID акаунту, щоб відкрити вікно Account Info, яке відображує детальну інформацію про акаунт і список додаткових дій, пов'язаних з цим акаунтом.

Gavel - Відображує статус пулу голосування, фазованих транзакцій.

Conf. - Кількість підтверджень. Тільки що створена транзакція яка ще не включена в Nxt блокчейн і що не має підтверджень, відзначається значком (-). Коли транзакція включається в блок, кількість підтверджень стає рівною 0. Кожен блок, доданий після цього, збільшує число підтверджень на одиницю. Десять підтверджень вважаються безпечними для маленьких транзакцій. 720 підтверджень вважаються безпечними навіть для дуже великих транзакцій, тому що blockchain більше не може реорганізовуватися.

5.2.1 Filtering

Цей екран - приклад фільтрації транзакцій за типом Обмін повідомленнями/Голосування/Альясы (тип 1), і далі по підтипу Привласнення Псевдоніма (підтип 1). Клацніть, Hide Type Menu, щоб приховати рядок підтипу.

NCI transactions filtered.png

5.3 Contacts

Контакти - зручні мітки для акаунтів Nxt, вживані при відправці NXT або повідомлень. Вони зберігаються в локальній базі даних вашого браузера, а не в блокчейне. Також, вони можуть бути видалені при виборі опції Logout and Clear User Data Logout Menu (Меню Виходу з системи).

Цей екран відображує ваші контакти в алфавітному порядку, разом із засобами управління для їх зміни і видалення. У правому верхньому кутку екрану є кнопки для відкриття форм, які дозволяють додати контакт до списку або експортувати/імпортувати увесь список у файл у форматі JSON.

NCI contacts.png

'Name - Мітка контакту. Клацніть по ній, щоб відкрити вікно Update Contact, де поля Account ID, Email Address і Description можуть змінюватися вами.

Account ID -- Адреса акаунту у форматі Reed-Solomon. Клацніть по ньому щоб відкрити вікно Account Info (інформація про акаунт).

6 Blocks

Ця область відображує інформацію про blockchain. Blockchain є повною історією транзакцій в мережі Nxt, а кожен блок в ланцюжку може містити до 255 транзакцій. Вузли в мережі Nxt конкурують, щоб створити нові блоки з непідтверджених транзакцій за допомогою процесу під назвою Форжинг з теоретичним часом створення одного блоку в хвилину, не дивлячись на те, що на практиці це відбувається рідше.

Інформаційні блоки розміщені в самому верху сторінки (при налаштуваннях інтерфейсу за умовчанням - синього кольору) відображують статистику по блоках, перераховані нижче в порядку зворотному висоті блоку. Внизу сторінки розташовані кнопки управління списком, які дозволяють проглянути старіші блоки. Клацніть по кнопці Forged By You, в правому верхньому кутку, щоб проглянути тільки ті блоки які були сфоржены активним акаунтом.

NCI blocks.png

Height - Висота блоку, або номер блоку. Кожен блок в blockchain пронумерований послідовно, тому, чим більше число, тим більше новий блок. Ви можете кликнути на цьому номері для перегляду детальної інформації про блок, в новому вікні.

Date - Локальна дата і час коли був згенерований блок.

Amount - Загальна кількість NXT передаваних в транзакціях в блоці, без урахування комісії за транзакцію.

Fee - Загальна сума комісій за транзакції в блоці, в NXT. Усі комісії за транзакцію потрапляють на рахунок акаунту, який згенерував блок.

Nr Tx - Кількість транзакцій, включених в блок.

Generator - ID акаунту, який згенерував (сфоржив) цей блок. Цей акаунт отримує усе коммисии за цей блок.

Payload - Об'єднаний розмір усіх транзакцій в блоці, в байтах.

Base Target - Динамічно коригована мета форжинга, розроблена для того, щоб підтримувати стабільний рівень генерації блоків. Коли блоки генеруються занадто часто, основна мета коригується мережею Nxt у бік зменшення, роблячи її менш вірогідною, такий щоб випадкові числа, вичислені кожним активним вузлом кожну секунду, були менше ніж основна мета помножена на ефективний баланс вузла. Якби усе існуючі NXT активно форжили, то основна мета склала б приблизно 100%. Якщо вона складає, наприклад, приблизно 400%, то це означає що тільки приблизно одна чверть існуючих NXT активно беруть участь у форжинге.

6.1 Peers

Ця область відображує інформацію про інші вузли Nxt мережі, які підключені до вашого локального сервера NXT.

Інформаційні блоки розміщені в самому верху сторінки (при налаштуваннях інтерфейсу за умовчанням - синього кольору) відображують статистикові роботи вузлів, перераховані нижче. Клацніть по кнопці Add Peer в правому верхньому кутку, щоб додати в цей список новий вузол, вказавши його адресу.

Підключені вузли помічені зеленим гуртком з галочкою. Якщо вузол не приєднаний те значок ліворуч зміниться на гурток золотого кольору зі значком x усередині. Якщо потрібний вам вузол відключений - ви можете спробувати підключити його вручну, натиснувши кнопку Connect розташовану справа.

Будь-який вузол може бути поміщений в Чорний Список якщо кликнути на кнопці Blacklist. Зв'язок з вказаним вузлом буде припинена в течії 10 хвилин, якщо в цей час ви в ручну не натиснете кнопку Connect.

NCI peers.png

Address - IP адреса або ім'я домена (якщо відомо) вузла мережі

Weight - Вес вузла мережі, що таврується.

Downloaded - Кількість даних (у байтах) завантажених вузлом мережі, у рамках поточної сесії.

Uploaded - Кількість даних (у байтах) вивантажених цим вузлом мережі, у рамках поточної сесії.

Application - Відображує версію серверного програмного забезпечення Nxt, запущеного на цьому вузлі.

Platform - Платформа на якій працює вузол мережі, задана в параметрі nxt.MyPlatform файлу налаштувань.

6.2 Settings

Налаштування впливають на поведінку NXT клієнта. Вони зберігаються в локальній базі даних вашого браузеру, а не в blockchain. Також, вони можуть бути очищені при використанні опції Logout and Clear User Data Меню Виходу з системи.

NCI settings.png

7 News

У цьому розділі публікується коротка інформація про усі новини світу Nxt з різних форумів, блогів і веб-сайтів. Клацання по будь-якому з повідомлень відкриває повну статтю в новій вкладці або вікні вашого браузеру.

NCI news.png