Магазин Цифрових Товарів (DGS)

From Nxt Wiki
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Marketplace and the translation is 100% complete.

Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎français • ‎русский • ‎українська

1 Опис

Магазин Цифрових Товарів (Digital Goods Store, DGS) це відкритий, децентрализованный магазин для будь-яких цифрових товарів. Ви можете тут купувати або продавати програмне забезпечення, музику, відео або будь-який інший цифровий товар. В деякому розумінні, це схоже на купівлю електронного товару на Amazon або eBay, Ви переглядаєте доступні продукти, Ви розміщуєте замовлення, і продавець висилає вам інформацію про те, як завантажити купівлю (зазвичай посилання) в системі NXT.

2 Доступ до Магазину Цифрових Товарів

Щоб використати DGS, ви повинні запустити Nxt клієнт версії 1.2.2 або новішою. При цьому, в системі має бути згенерований блок [1]. Якщо ви не знаєте, як встановити клієнт Nxt, ознайомтеся з розділом Початок роботи з Nxt або відвідаєте сторінку Відомі проблеми і методи їх рішення якщо у вас виникли проблеми.

3 Коротке керівництво

3.1 Купівля в Магазині Цифрових Товарів

Ок, розуміємо що ви не хочете читати повне керівництво, тільки для того, щоб купити щось на DGS. Пропонуємо вам короткий опис з найістотнішою інформацією про те, як зробити покупку :

 1. Клацніть меню 'Marketplace' а потім 'Newest Products. Тепер ви бачитимете список товарів, які продаються.
 2. Коли Ви знайшли продукт, який ви хочете купити, клацніть на його назві, і в спливаючому вікні, введіть кількість, крайній термін доставки (скільки часу Ви готові чекати, коли продавець вчинить постачання, поки угода не буде скасована), напишіть примітку(опционально) і Ваш пароль. Перевірте ціну двічі і потім натисніть кнопку купівлі.
 3. Після цього замовлення буде розміщено в меню "purchased products", також тут Ви бачите статус замовлення.
 4. Коли продавець доставить вам купівлю, ви побачите зміну статусу на "Статус замовлення : Виконаний".
 5. Клацніть на назві товару, і в спливаючому вікні, введіть ваш пароль і натискають 'decypt ', щоб побачити повідомлення від продавця.
 6. Повідомлення повинне містити інформацію про те, де Ви можете забрати свій цифровий товар, поздоровляємо!

У Вас є можливість дати зворотний зв'язок продавцеві (це приватне повідомлення, тобто тільки продавець буде в змозі його бачити). Натисніть кнопку "Дати зворотний зв'язок", введіть ваше повідомлення і Ваш пароль і натисніть 'відправити зворотний зв'язок', Ви зробили усе що хотіли !

3.2 Продаж в магазині цифрових товарів

Ось короткий опис, з найкориснішою інформацією про те, як продавати цифрові товари :

 1. Клацніть меню 'Marketplace' і потім 'List Product For Sale'.
 2. У спливаючому вікні, введіть ім'я товару, його опис, теги (опционально), ціну (за товар), кількість доступного товару і свій пароль. Зробивши це, натисніть кнопка 'put for sale'.
 3. Після того, як ваш товар був включений у блок (зазвичай відбувається через 1-2 хвилин), ця інформація відобразиться в меню 'Newest Products. Тепер усе, що вам необхідно зробити - це дочекатися покупців.
 4. Коли хтось розмістить замовлення, на купівлю вашого товару, це відобразиться в меню 'My Pending Orders'. Зайдіть туди і натисніть кнопку 'deliver goods'.
 5. У спливаючому вікні, введіть свій пароль, щоб розшифрувати повідомлення від покупця. Після цього введіть інформацію про те, як покупець може завантажити ваш цифровий товар, введіть знижку (опционально) і Ваш пароль. Після чого натисніть кнопку 'deliver purchase ', щоб завершити купівлю вашого товару.
 6. Тепер ви зможете побачити завершене замовлення в меню 'My Completed Orders'. Тут ви зможете проглянути чи відправив покупець Вам відгук, а також ви можете повернути засоби за купівлю.

4 Інтерфейс

При запущеному клієнтові, для доступу до інтерфейсу Nxt вашого клієнта, перейдіть за адресою http://localhost:7876/ (чи https://localhost:7876/ якщо ви включили SSL). На панелі інструментів виберіть меню Marketplace, після чого ви отримаєте доступ до наступних опцій:

DGS menu.png


Newest Products: Тут Ви можете проглянути, шукати і купувати продукти в магазині. Якщо ви бажаєте купити цифровий товар - це саме відповідне місце!
Purchased Products: На цій сторінці перераховані усі Ваші раніше куплені продукти.
My Products For Sale: Відображає список товарів, які ви продаєте в магазині, і дає вам можливість задавати/змінювати деякі властивості товарів, що продаються вами.
My Pending Orders: Тут Ви бачитимете очікуючі виконання замовлення від користувачів, які бажають купити Ваші цифрові товари.
My Completed Orders: Показують усі замовлення, які були поставлені покупцям, і ті по яких ви отримали зворотний зв'язок від свого клієнта.
List Product For Sale: з'являється вікно, дозволяючи Вам створити новий цифровий товар для публікації в магазині.
5 Меню Newest Products

Усі цифрові товари перераховані в хронологічному порядку, відображаючи найновіші товари спочатку. У кожного запису є Назва, Ціна, Опис, а також обліковий запис Продавця і ID продукту. Додатково, у запису може бути також тег, який є ключовим словом(ами), щоб допомогти описувати властивості і особливості продукту, що продається.

DGS listing.png

Натиснувши на ім'я, ви зможете купити вибраний в магазині товар.

DGS purchase.png


Quantity: Кількість одиниць товару, який ви бажаєте купити, обов'язкове поле. При оновленні кількості ціна буде автоматично оновлена, щоб відбити загальну вартість.
Delivery Deadline: Як довго (у годиннику), Ви готові чекати купівлю, до моменту, коли ваша заявка на купівлю буде автоматично видалені, якщо продавець не доставив вам товар, обов'язкове поле.
Note: Поле для введення довільного тексту, яке зможе прочитати тільки продавець, оскільки воно буде зашифровано, додаткове поле.
Passphrase: Тут введіть ваш пароль, обов'язкове поле.


Коли ви завершите з вашою купівлею, гроші, які Ви заплатили, будуть збережені з використання умовного депонування в nxt blockchain, поки або продавець не доставить вам товар, і отримає гроші або термін доставки буде перевищений, і гроші повернуться вам автоматично.6 Меню Purchased Products

Цей розділ відображає усі ваші, раніше придбані товари, включаючи завершені покупки і ті які знаходяться в процесі купівлі.

DGS purchased products.png
Order Date: Дата, коли ви замовили купівлю.
Order status:
 • Tentative - угода не підтверджена(ще не потрапила у блок).
 • Pending - угода потрапила у блок, але продавець її ще не доставив.
 • Complete - продавець доставив товар.
Delivery Deadline: Якщо продавець не доставив вам товар до цієї дати, купівля буде скасована (відображатиметься коли статус замовлення не завершений).
Price: Ціна яку ви заплатили за товар(ы).
Quantity: Кількість одиниць товару які ви придбали.
Feedback: Інформує висилали ви відгук або ні(відобразиться тільки якщо статус завершений (complete), і ви посилали відгук).


7 Меню My Products For Sale

Товари, які ви, нині продаєте, будуть показані на цій сторінці. Тут ви можете також змінити ціну або кількість будь-якого вашого товару або видалити товар з торгового майданчика. DGS my products for sale.png
Щоб змінити ціну товару, натисніть кнопку 'Change price ', і у вікні, що з'явилося, вкажіть (обов'язково) нову ціну і пароль (обов'язково). Як тільки ви натиснете кнопку 'change price' - вона буде опублікована.

Зміна кількості працює точно оскільки зміна ціни, натисніть кнопку 'Change QTY ', у вікні, що з'явилося, вкажіть нову кількість (обов'язково) і пароль (обов'язково) і натисніть 'change quantity ', після чого зміни будуть опубліковані.

Видалення ще простіше, оскільки ця операція вимагає тільки ваш пароль (обов'язково). Як тільки ви натиснете 'delete my item ', він вмить буде видалений з пункту меню 'newest products'.

8 Меню My Pending Orders

Як тільки який або користувач купує один з Ваших товарів, і ордер на його купівлю знаходиться в обробці, ви бачитимете усі ордери на купівлю в цьому пункті меню. Кожен незавершений ордер на купівлю включає інформацію про товар, який Ви продаєте :

DGS my pending orders.png
Order Date: дата і час коли покупець розмістив ордер на купівлю.
Delivery Deadline: дата і час, коли ордер на купівлю автоматично буде скасований і товар не буде доставлений.
Price: Ціна за товар, помножте на кількість товар, якщо Ви хочете отримати повну суму.
Quantity: Кількість товарів розміщених в ордері.
Buyer: Адреса покупця, натисніть тут для того, щоб побачити детальну інформацію про транзакції користувача, активах і тому подібне
Product Id: Ідентифікатор продукту, який ви продаєте.

Натиснувши 'Deliver Goods ', ви отримаєте нове вікно, що розкривається, де ви повинні будете вказати опис того, як ваш клієнт може отримати або завантажити цифровий товар, який ви продаєте.

DGS purchase delivery.png
Data: Довільний супровідний текст, який буде висланий покупцеві (обов'язково)
Discount: Тут ви можете задати знижку для покупця (опционально)
Passphrase: Ваш пароль (обов'язково) для того, щоб вчинити доставку.


9 Меню My Completed Orders

Для продавця - це той розділ, де ви зможете знайти все раніше здійснені, завершені угоди.

DGS my completed orders.png
Order Date: дата і час коли покупець розмістив ордер на купівлю.
Order Status: На цій сторінці завжди відображатиме "complete".
Price: Ціна за товар, помножте на кількість, якщо хочете отримати загальну суму купівлі.
Quantity: Кількість товару у вказаному ордері на купівлю.
Feedback: Інформує якщо ви отримали відгук від покупця по цій угоді (відображатиметься тільки у тому випадку, якщо ви отримали відгук).
Seller: Завжди вказуватиме 'You' і посилання на ваш NXT аккаунт.
Product Id: Ідентифікатор товару який ви продали.
Якщо ви клацнете по ордеру, ви побачите вікно, що розкривається, де ви зможете побачити текст повідомлення 'Deliver Goods ', яке Ви відправили раніше, а також зворотний зв'язок від клієнта, якщо клієнт відправив який або відгук.

10 Меню List Product For Sale

Якщо ви хочете продавати цифрові товари на торговому майданчику (DGS), це перший пункт меню який ви повинні відвідати. Натиснувши на нього, ви отримаєте спливаюче вікно, де ви можете вказати усю необхідну інформацію про товар, який ви збираєтеся продавати. Як тільки ви закінчите, цей товар відразу відобразиться у верху списку 'Newest Products'.

DGS list product for sale.pngName: Назва товару (обов'язково).
Description: Тут ви можете ввести детальний опис вашого товару (обов'язково), можна вказати посилання на web сайт де ваш товар представлений і повноцінно описаний.
Tags: Введіть до 3 тегів, розділених комою (опционально). Тег - це ключові слова які допомагають описати публікований вами товар.
Price: Ціна в NXT по якій ви хочете продати одиницю товару, тобто ціна за одиницю товару (обов'язково).
Quantity: Кількість товару яке "є на складі". Воно зменшуватиметься після кожної купівлі цього товару покупцями.
Passphrase: Ваш пароль (обов'язково) для публікації товару.