How-To:Створення публічного вузла (ноди)

From Nxt Wiki
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page How-To:CreatePublicNode and the translation is 100% complete.

Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎Nederlands • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎português do Brasil • ‎русский • ‎українська

1 Установка публічного Nxt вузла (ноды) на VPS або виділений сервер

ПРИМІТКА: це просунута операція і не підходить для людей, які не упевнено себе почувають при роботі з Linux, мережевими поняттями або інтерфейсом командного рядка. Виконання цих кроків має на увазі, що ви готові сплатити місячну оренду у свого провайдера, у якого розташовуватиметься хостинг вашої ноды. Якщо ви не знаєте що таке IP -адрес або не знаєте як користуватися текстовим редактором з командного рядка, можливо, це не для вас. Прочитайте усі ці інструкції і переконайтеся, що ви розумієте їх, перш ніж вирішите це робити. Ви все ще можете вносити свій вклад в підтримку мережі, запустивши Nxt на своєму локальному комп'ютері.

 1. Зареєструйтеся на VPS (Virtual Private Server) у провайдера, наприклад у digitalocean.com. Ця інструкція припускає, що ви використовуєте DigitalOcean, але інші провайдери схожі і пропонують свою власну документацію для "допомоги" по установці сервера.
 2. Після реєстрації ви можете сплатити свій аккаунт
  • 1 місяць використання 1 сервера з невеликим об'ємом простору на диску і оперативній пам'яті коштує 5$. Цього вистачає, але не ідеально
  • тарифний план в 10$ за місяць, з 1 Гб оперативної пам'яті - краще і більше стабільно
 3. Створіть свій перший дроплет
  1. Уставновите ім'я хоста яке вам подобається
  2. Виберіть опцію в 5$ або 10$ за місяць
  3. Виберіть "Debian 7.0 x64", це Debian в розділі Linux Distributions

Одного разу створивши аккаунт, ви отримаєте лист з IP -адресом, ім'ям користувача (повинно бути 'root') і пароль. Тепер ви готові до підключення до нового сервера і установки Nxt.

 1. Якщо ви працюєте під Windows, викачайте Putty ( http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/download.html ) і використайте для підключення до VPS.
  • Якщо ви працюєте під MacOS, використайте застосування термінал вбудоване в MacOS
  • Якщо ви працюєте під системою UNIX, ви можете використати будь-яку оболонку
 2. Підключіться до вашому VPS
  1. Якщо ви використовуєте putty, відкрийте його. Вставте IP адрес з листа в полі Host Name і натисніть "відкрити"
  2. Якщо використовуєте термінал або UNIX оболонку, то використайте ssh для під'єднування до вашого сервера, прописавши ssh {IPAddress}, де {IPAddress} - це IP адреса вашого VPS.
 3. Введіть команди для налаштування сервера
  • Примітка №1: Ці команди настроять ваш Nxt вузол як що запускається під root. Це ризиковано, оскільки отримавши доступ до вашого аккаунта, будь-хто отримає доступ до вашого сервера. Кращим варіантом використовуватиме окремий аккаунт для запуску вашого Nxt вузла. Налаштування аккаунта виходить за рамки цього мануала, але якщо ви навіть не знаєте як настроїти аккаунт, то використати цей посібник було поганою ідеєю.
  • Примітка №2: В цьому мануалові міститься посилання на скачування ПО NRS. Поточна версія 1.11.14 і доступна для скачування тут: https://www.jelurida.com/nxt-client.zip. Ви можете перевірити достовірність цього ПО перевіркою значення контрольної суми SHA256, значення якій
   452f7320ea806c8e7cc6d87b85fff2085320043d0c2f5e80e799802e2b94abed nxt-client-1.11.14.zip
   (source: Jelurida Release) - How to verify SHA256 checksums.
  1. Перший крок - це вхід. Просто введіть ваше ім'я користувача з листа (швидше за все root). Потім введіть або скопіюйте пароль. Тепер ви можете вводити наступні команди:
   1. sudo apt-get update
   2. sudo apt-get install openjdk-7-jre nano
   3. wget https://www.jelurida.com/nxt-client.zip
   4. unzip nxt.zip
    • Примітка: точне ім'я файлу може і не бути nxt.zip, усе залежить від версії. Ім'я файлу таке ж, як в посиланні на скачування.
   5. pico nxt/conf/nxt - default.properties
    • "pico" ця назва утиліти для редагування. Якщо у вас немає "pico" у вашій системі, використайте "nano".
   6. запишіть ці рядки, де X.X.X.X це IP адреса хоста :
    • nxt.myAddress=X.X.X.X
    • nxt.allowedBotHosts=127.0.0.1; localhost; X.X.X.X; 0:0:0:0:0:0:0:1;
    • nxt.allowedUserHosts=127.0.0.1; localhost; X.X.X.X; 0:0:0:0:0:0:0:1;
   7. натисніть CTRL+X, потім Y для того, щоб зберегти файл.
   8. cd ~/nxt
   9. nohup java - cp nxt.jar: lib/*: conf nxt.Nxt &
   10. exit
 4. відкрийте https://ipaddress:7876 у браузері для того, щоб переконатися в правильній роботі Nxt. Браузер видасть попередження про невідомий сертифікат, це нормально. Натисніть підтвердження, щоб продовжити. Тепер ваш вузол налагоджений і запущений.
 5. Ви повинні створити відмітну ознаку для свого сервера. Читайте FAQ : Hallmark, а потім дивитеся ці інструкції.

1.1 Додаткові інструменти

Ці інструменти були створені Nxt співтовариством і можуть допомогти вам в роботі з вашою нодой:

 • http://nxtra.org/nodes/ (для генерації випадкового списку добре відомих вузлів, які ви можете вставити у ваш файл nxt.properties)
 • http://www.peerexplorer.com/ надає інформацію і статистику по публічних серверах, на яких запущений Nxt
 • nxtcoinbox пропонує простий shell script для установки і розгортання вузла на сервері Linux
 • http://nxt.now.im для автоматизованого управління до тисячі VPSs. Вдосконалений linux/ansible.


1.2 Публічний вузол у вас удома

Запуск публічного сервера на вашій домашній системі схоже на запуск загальнодоступного peer-to-peer вузла сервісів на подібності napster (r.i.p.), emule, bittorrent, bitcoin, і подібних. Таким чином, якщо ви збираєтеся запустити у себе публічний сервер у себе удома(увага ! ви помітите, що ваш трафік помітно збільшиться), тоді, якщо ваш домашній маршрутизатор не підтримує uPNP, ви повинні відкрити певний порт (7874 для NXT) для TCP трафіку, що входить, на вашому маршрутизаторі і перенаправити його вашому комп'ютеру, на якому виконує Java програмне забезпечення NXT, а також відкрийте той же порт на внутрішньому брандмауері свого комп'ютера. Ви також повинні відредагувати прихований конфігураційний файл, nxt/conf/nxt.properties, щоб уставити загальнодоступний IP-адрес Вашого домашнього інтернет-з'єднання (через, для прикладу, http://myip.dnsomatic.com) як значення параметра myAddress. І якщо Ваш IP-адрес зміниться, ви повинні будете відновити конфігураційний файл знову. Чи якщо Ви відновите Nxt клієнт, ви також повинні будете відновити ці налаштування, відредагувавши змінившийся nxt.properties

Дуже бажано, щоб ви отримали безкоштовне динамічне dns доменне ім'я, наприклад на http://www.noip.com/free, а також встановили клієнт автоматичного оновлення NOIP, щоб він працював під час початкового завантаження Вашої системи і встановили значення myAddress що відповідає вашому імені noip.com, наприклад nxtcoin9876.no-ip.org. Також ви повинні завжди зберігати файл nxt.properties, перш ніж оновлювати NXT NRS клієнт, щоб потім скопіювати його назад, поверх файлу, який виходить після розархівування оновленого клієнта.