Глосарій

From Nxt Wiki
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Glossary and the translation is 100% complete.

Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎Nederlands • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎português do Brasil • ‎Ελληνικά • ‎русский • ‎українська • ‎中文(简体)‎

Contents

Якщо у вас є які-небудь питання або доповнення для цієї сторінки, публікуйте їх на сторінці [1] і вони будуть враховані.


1 2FA

Дивися розділ Двухфаторная Аутентифікація


2 AE

Дивися Біржа Активів.


3 AntiNXT

У кожного NXT є відповідний AntiNXT. Це спеціальний тип NXTs, які мають негативні величини і існують тільки в Генезисном аккаунті. Будь-які NXTs, послані в Генезисный аккаунт, анулюються, взаємодіючи з AntiNXT. Логіка дії виглядає так: - 1 + 1 = 0, або в словах AntiNXT + NXT = Ніщо. Також дивися Генезисный аккаунт.


4 Біржа активів

Біржа активів є децентрализованной торговим майданчиком Nxt. Це місце - де будь-який актив, цифровий або фізичний, може продаватися і купуватися між учасниками Nxt, без потреби в потребі централізованому майданчику або третій особі. Поняття Біржа Активів зазвичай згадується стосовно Кольорових Монет у світі криптовалют.


5 AT

Дивися Автоматичні транзакції.


6 Attack of the Clones

Дивися Атака клона.


7 Автоматичні транзакції

Робота реалізується на повноцінному принципі сценаріїв Т'юринга, який може працювати поверх Nxt blockchain. Термін "Повний по Т'юрингу" означає, що мова сценаріїв не обмежена в об'ємі і може проводити будь-які обчислювальні операції. Це застосування Nxt допускатиме створення Distributed Autonomous Corporations (DACs), які можуть створювати транзакції автоматично, на основі ряду правил.


8 Автоматичні транзакції

Дивися розділ Автоматичні Транзакції.


9 BCT

Скорочення BitCoinTalk - назва популярного ресурсу, присвяченого криптовалютам. Дивися bitcointalk.org.


10 Bitcointalk.org

Bitcointalk.org (чи BCT, як іноді згадується) це інтернет ресурс, спочатку створений для обговорення bitcoin, який з часом став основним ресурсом в мережі інтернет, де обговорюється усе те, що відбувається у світі криптовалют. Оскільки Bitcoin це "прародитель" усіх криптовалют, цей ресурс став також місцем, де анонсуються новини про нові криптовалютах, не став виключенням і Nxt, інформація про якій була опублікована на цьому ресурсі восени 2013. Цей ресурс також був основним інформаційним вузлом (Megathread) для Nxt, до моменту блокування 14 квітня 2014 після розміщення 2763 сторінок. Також дивися Megathread.


11 Bork

Означає деяку шкідливу, безглузду, деструктивну дію, наприклад заправити свій бензиновий автомобіль дизельним паливом або копіювати і вставляти переклади тегів в Wiki так, так щоб що вони більше не працювали. Зазвичай використовуваний в розмові про технології


12 Bots

Бот (Bot) в загальному випадку є спеціалізованою комп'ютерною програмою для автоматичного виконання певних дій. У разі NXT, боти були створені, для пошуку номерів аккаунтів, які були сгенерированны за допомогою слабких ключових фраз (наприклад, "Dog", 12345 і "OpenSesame"). Вони безперервно сканували Blockchain на предмет проведення угод між знайденими аккаунтами. Після того, як угода була виявлена, Боти автоматично входили в аккаунт і переміщали NXT на рахунок який вони контролювали. Це займає прочитані хвилини, і при цьому, на жаль, відсутні механізми, щоб повернути назад вкрадені NXT. Тому дуже важливо використати дуже складну парольну фразу, щоб бути упевненим, що ваші NXT не будуть вкрадені. Також дивися Brainwallet.


13 Bounty

Bounty - ця винагорода за виконання конкретних завдань для співтовариства Nxt. Bounty в NXT може виплачуватися за написання статті, завантаження учбового відео на YouTube, проведення роботи по перекладу і багато що інше. Винагороди пропонують ті, хто володіє достатніми NXT ресурсами і бажає підтримати реалізацію корисних рішень для NXT. Існують NXT комітети (по різних напрямах), які контролюють накопичені засоби і регулярно підтримують учасників програм виплатами з фондів. На момент написання цієї статті, ці фонди містять близько 8 мільйонів NXT для таких винагород.


14 Brainwallet

Brainwallet є концепцією, коли будь-який рахунок доступний у будь-який час для усіх і у будь-якому місці,якщо ви знаєте секретну фразу аккаунта. Наприклад, кожен може упізнати номер рахунку пов'язаний з секретною фразою 'Dog ', ввівши його у будь-який Клієнт при запиті секретної фрази (ця секретна фраза розблоковує номер рахунку 14484691315565383597, цей аккаунт вже використовується). Якщо у вас є злий намір, ви можете припускати, що створивши словник усіх слів ви можете перебором знайти пов'язані з ними номери аккаунтів, і зберегти підібрані дані у базі даних, і потім дочекатися угод з цими аккаунтами, переглядаючи інформацію в Blockchain. Після чого зайти в аккаунт і вкрасти усі засоби. І де те ви праві, Боти можуть зробити це дуже ефективно. Тому дуже важливо використати дуже складну парольну фразу, щоб бути упевненим, що ваші NXT не вкрадуть. Пам'ятайте: Ваша секретна фраза це ваш аккаунт. Якщо у когось є ваша секретна фраза, означає у нього є доступ до вашого аккаунта. См також Bots.


15 BTT

Скорочення означає Bitcointalk, популярний cryptocurrencies веб-сайт. См bitcointalk.org.


16 Канонічний

Коли щось канонізується, це означає, що цю суть приймають як стандарт (твердо встановлений, прийнятий за зразок) цієї суті. Якщо щось може бути виражене в декількох формах, а одна з цих форм вибрана стандартом, то така форма є канонічною. Цей вираз може використовуватися так само вільно як 'стиль будинку' в публікації. Ви можете уявити собі це так: при підготовки статті ви використали два типи шрифту, 3 розміри шрифту і два кольори, але перед публікацією ви усі привели до канонічного виду - який прийнятий як '10pt Ariel Black'. Проте в програмуванні, такий підхід часто дає переваги в нижчому використанні пам'яті і швидших обчисленнях, таким чином, канонічна форма часто схвалюється розробниками.


17 CCT

Дивися Перехресні послідовні транзакції (Cross Chain Transactions).


18 CfB

Дивися Come-from-Beyond.


19 Клієнт

Клієнт є комп'ютерною програмою, використовуваною, щоб отримати доступ до базових функцій Платформи Nxt і інших послуг, доданих постачальниками послуг. У Nxt є клієнти для Windows, Mac, і для інших платформ, таким чином ви завжди можете знайти необхідний вам. Повний вибір клієнтів представлений на http://www.nxtclient.org.


20 Clone

Клон є умовно новою криптографічною валютою, створеною на базі початкового коду існуючої криптовалюты, в який внесені невеликі зміни, а іноді нічого не міняється взагалі. Форк (роздвоєння, галуження) використовується для позначення "копії" криптовалюты, але це також використовується для опису певних процесів що відносяться до Blockchain. Ви повинні використати різні ключові фрази для різних клонів Nxt, з яким Ви приймаєте рішення працювати. Небезпека у використанні того ж пароля в клоні в тому, що можна створити транзакцію в клоні, але потім широкомовно передати транзакцію в мережу Nxt (чи навпаки) і вкрасти Ваш NXT. Також дивися Атака Клона і Форк.


21 Атака Клона

Атака клона - схема крадіжки NXT за допомогою Клона Nxt, яка може бути успішною, тільки якщо Ви використовуєте ту ж саму секретну фразу в Nxt і в клоні Nxt, який використовує той же формат транзакцій. Дуже Важливо: не використайте свою секретну фразу Облікового запису Nxt ні де, окрім Вашого облікового запису Nxt. Атака Клона - дуже проста атака, і може стати поширеною, якщо люди не створюватимуть для клонів нові Сильні Паролі, а повторно використовуватимуть свою секретну фразу з Nxt в якому-небудь Клоні. Нижче описується використання фіктивного клона під назвою NEX:

  1. Ви використовуєте одну і ту ж секретну фразу для аккаунта NXT і NEX.
  2. Той, що атакує висилає вам деяку кількість, допустимий 10000NEX, під будь-яким приводом - наприклад у зв'язку із запуском нової монети, як рекламна роздача, або як регулярні транзакції.
  3. Пізніше, той, що атакує запропонує у вас купити 5000NEX за 0.01 BTC (така пропозиція завжди виглядатиме привабливою).
  4. Той, що атакує висилає вам, заздалегідь, Bitcoins а ви пересилаєте йому 5000NEX.
  5. Той, що атакує транслює NEX транзакцію, якій ви перевели йому 5000NEX, в мережу Nxt.

Результат: 5000NXT "йдуть" з Вашого облікового запису Nxt, а Ви отримуєте дуже невеликий відсоток від їх фактичної вартості. Ще раз, дуже важливо: не використайте свою секретну фразу від аккаунта Nxt ні де, окрім Вашого Облікового запису Nxt. Будь-хто може широкомовно передати транзакції від Клона в Nxt і навпаки, якщо клон не змінює формат транзакції, використовуваний в Nxt. Таким чином, будь-хто, хто використовує той одну і ту ж секретну фразу в обох системах, може втратити NXT.

22 Кольорові монети (Coloured Coins)

Дивися Біржа Активів. Це імплементація в Nxt технології кольорових монет (coloured coins).


23 Come-from-Beyond

Come-from-Beyond один з ключових контрактних розробник первинної реалізації NXT, постійний учасник форуму, і один з вкладників в розвиток Nxt. Він(а) працював за контрактом безпосередньо з BCNext з початку проекту NXT з кінця 2013 року і був каналом, через який спілкувався BCNext. У певний момент, він(а) вирішив стати анонімним і припинив публікації від імені BCNext. Контракт з Come-from-Beyond добіг кінця 3 квітня 2014, за 1 день до дати, з якою починається оповідання історії в книзі '1984 Джордж Орвелл ". Він(а) нині працює позаштатним розробником для реалізації ідеї BCNext побудови його/її власного проекту над Nxt. Також дивися BCNext і Genesis Account Passphrase (секретна фраза генезисного блоку).


24 Перехресні послідовні транзакції

Це прості транзакції які включаються у більше ніж один blockchain. Цей функціонал може використовуватися на торгових майданчиках або біржах, але обоє з цих рішень вимагають, щоб була довіра або до торгового партнера або до біржі. За своєю суттю, перехресні послідовні операції можуть бути "ненадійними", маючи на увазі, що вони обробляються автоматизованими агентами або системами, які перевіряють активи і залишки між трейдерами, і потім є посередником в цій торгівлі між ними так, щоб "довіра" не була потрібна.


25 DarkNXT

Коли хтось посилає NXT на неіснуючий рахунок (не був створений аккаунт що володіє цим рахунком), переведені NXT отримують статус "заблокованих". До тих пір, поки не буде створений аккаунт з вказаним номером, NXT на такому рахунку називаються "DarkNXT".


26 Детермінована

Якщо алгоритм/система, при одному і тому ж наборі вхідних цих/умов гарантовано повертає 1 (єдиний) результат, то такий алгоритм/система називаються детермінованими. Детерміновані системи корисні, оскільки вони гарантують один і той же результат при кожному своєму виконанні, і в теж час, гарантують відмітний результат, у разі мінімальної зміни вхідних цих/параметрів. Для приклад: коли ви граєте у більярд, і розбиваєте піраміду куль на початку гри, кулі зупиняються в певних місцях столу. Якісь з них можуть потрапити в лузу, якісь зупиняться біля борту, деякі просто трохи зрушаться на полі. Це може здатися випадковістю, але якщо можна було б повернути час до моменту першого удару (зі збереженням усіх первинних умов), і повторити "перший удар" - комбінація повторилася б, і кулі зайняли ті ж самі положення. В даному випадку, правила які описують процес зіткнення і взаємодії куль, детерміновані. Інший приклад: ви 3 рази підряд збирали піраміду куль і розбивали її, без повернення в часі і без повного дотримання колишніх умов, внаслідок чого отримаєте 3 різні варіанти розміщення куль після розбиття, оскільки первинні умови відрізнятимуться кожного разу (різна сила удару, найдрібніші відмінності в положенні куль в піраміді і тому подібне). Такий варіант не є детермінованим.


27 DUF

Категоричний, однозначний фанатизм. Це - протилежність FUD, використовуваного, щоб описати будь-кого, у кого є сліпа, непохитна віра в crypto, часто перед лицем аргументованих доказів зворотного. Поза сумнівом ми усі дещо винні в деякому рівні DUF як crypto ентузіасти.


28 Dump

Dump - викидати, влаштовувати демпінг. Ця дія при продажі, з використанням великих об'ємів об'єкту продажу в певний час. Як можна припустити, наслідком Dump часто є зниження ціни. Приклади використання : "Є лот для продовження демпінгу сьогодні" і "Я тільки що бвалив свій LiteCoin". Також може називатися "дампинг"


29 Ефективна доля

Усі транзакції мають бути підтверджені 1440 разів, перш ніж ваші монети можуть бути використані для форжинга. Ваша ефективна доля аккаунта це та частина коштів в аккаунті які мають не менше чим 1440 підтверджень


30 Умовне депонування

Умовне депонування (Escrow) - довірена людина або об'єкт (наприклад біржа), який забезпечує торгові операціями, зберігаючи у себе і обробляючи транзакції для інших. Умовні депонування зазвичай використовуються, коли учасники угоди не зустрічаються "лицем до лиця" і відповідно між ними відсутні довірчі стосунки. Наприклад, у Боба є цифрова музика у файлах, яку він хоче продати за NXT, і Еліс має NXT і хоче купити цифрову музику у файлах. Якщо Еліс відправляє свою оплату, Боб міг би отримати гроші і не виконати свої зобов'язання (не вислати файли). При умовному депонуванні, Еліс пропонує, і Біб погоджуються використати Джима в якості проміжної ланки, що виконує функцію умовного депонування. Еліс відправляє NXT а Боб файли Джиму, і як тільки Джим отримав і файли і NXT, він висилає Бобу зароблені гроші а Еліс файли. Обидві сторони повинні довіряти стороні яка выаолняет функцію умовного депонування. Nxt реалізує надійні механізми умовного депонування, використовуючи Біржу Активів і Автоматичні Транзакції, які замінюють класичні рішення умовного депонування.


31 Біржа

Біржі відносяться до одного з багатьох централізованих місць, куди Ви можете звернутися, щоб обміняти одну валюти на іншого. Приклади для Nxt - біржі DGEX, Bter і навіть скромна гілка на торговому форумі. Частина Платформи Nxt - Біржа Активів, яка є повноцінною системою децентрализованного обміну, яка прагне зробити централізовані біржі менш затребуваними. Люди дістають можливість торгувати безпосередньо один з одним, надійно і дешево і не лише валюти, але і будь-які інші активи створені користувачами (акції, облігації або контракти). Оскільки відсутні які або централізовані сервера біржі активів, щоб її атакувати, Біржа Активів не може бути виведена з ладу. Також пропаде необхідність Вам зберігати свої засоби в сторонньому обліковому записі, як було в проблемній біржі Mt.Gox, з Біржею Активів це піде в минуле. Ваші засоби захищені самим Nxt Blockchain у Вашій власному аккаунті.


32 Fees

Дивися Комісія за транзакцію.


33 Засновники

Засновники Nxt - це 73 людини (за іншими відомостями 90), які інвестували Bitcoin, щоб допомогти створенню Nxt. Усі Nxt монети згенеровані 25 листопада 2013 року і розподілені між засновниками відповідно до розмірів їх первинних інвестицій.


34 Кування ("Форжинг")

Поняття "forging" відповідає слову "mining" для інших криптовалют. Термін "forge" використовується в Nxt для опису процесу, коли вузли(ноды) в мережі сполучають транзакції у блоки, які додаються в ланцюжок блоків. Гаманець блок, що згенерував, отримує нагороду (у розмірі суми комісій з транзакцій цього блоку).


35 СНС (FUD)

Страх, невизначеність і сумнів. Дивися також FUDster.


36 FUDster

FUDster - хтось, хто поширює Страхи, невизначеності і Сумніву (скорочено СНС, FUD по английски), часто емоційним і істеричним способом. Означає, що FUDster намагається створювати негативний вплив на ціну активу і/або "пустити під укіс або затримати важливе обговорення і рішення. Тому назвати кого те FUDster -му - ця досить серйозна образа.


37 Генезисный аккаунт

Це - перший створений рахунок Nxt. Його мета полягала в тому, щоб згенерувати Nxt початковим інвесторам Nxt (відомих як Творці, які відрізняються від звичайних власників аккаунтів). Початковий баланс був нульовим тому, як тільки усі 1 мільярд "монет" було випущено, баланс Генезисного аккаунта став негативним - 1 мільярд. Будь-які NXT, які тепер посилаються в Генезисный аккаунт, взаємодіють з його негативним "колегою" (відомим як AntiNXT), і обоє руйнуються. У Генезисном аккаунті баланс вже відрізняється від початкового мінус 1 мільярда, оскільки деякі користувачі послали деяку кількість свої NXT (з невідомих причин, можлива цікавість). Nxt є жорстко обмеженим таким чином, що Генезисный аккаунт вже ніколи не зможе згенерувати нові "монети" (транзакції з аккаунтів з негативними залишками заборонені). Будь-який NXT, посланий в Генезисный аккаунт, не можна відновити, він "пропадає" назавжди. Пароль Генезисного аккаунта також опублікований. Дивіться розділ Пароль Генезисного аккаунта


38 Номер Генезисного аккаунта

Номер Генезисного аккаунта : 1739068987193023818. Дивися також розділ Генезисный аккаунт.

39 Пароль Генезисного аккаунта

Це секретна фраза яка дає доступ будь-якому користувачеві до Генезисному аккаунту. Секретна фраза генезисного блоку наступна: "It was a bright cold day in April, and the clocks were striking thirteen". Це рядок був узятий з ввідної частини книги '1984' Джорджа Орвелла, дії в якій починаються 4-го квітня 1984. Ця дата (4 квітня), як вважає багато хто, буде датою випуску третьої і завершальної частини есе BCNext по баченню майбутнього Nxt. BCNext також вказав, що співтовариство не повинне сліпо дотримуватися його плану. Його есе досі знаходиться тут


40 Грок

"Грок" це розуміти настільки повно, що спостерігач стає частиною спостережуваного, зливається, змішується, втрачає свою індивідуальність в спільному переживанні. Це слово узяте з науково-фантастичного роману 1961 року, "Чужак в чужій країні".


41 Хэш

Дані (рядок) фіксованої довгі, які повертає хэш функція.


42 Хэш функція

Хэш функція є математичною функцією, яка перетворює дані будь-якої довжини в дані фіксованої довжини. Наприклад можна узяти усю інформацію яку породило людство, і ця функція її перетворить в унікальний ряд з 32 цифр. Є багато різних видів Хэш функції, використовуваних в криптографії. Для прикладу фраза "It was a bright cold day in April, and the clocks were striking thirteen". отримає хэш "8ea71671a6edd987ad9e9097428fc3f169decba3ac8f10da7b24e0ca16803bf0" при використання хэш функції SHA - 256. Спробуйте наведений вище приклад (фразу) обробити в http://www.xorbin.com/tools/sha256-hash-calculator. Що відбувається, якщо додати після або перед точкою символ ? Ви побачите, що хэш стане абсолютне іншій. Видаліть доданий символ, що отримуєте? Це буде той же хэш, який був на початку. Функції хэш Детерміновані, що означає, що ви гарантовано отримуєте той же хэш кожного разу використовуючи одні і ті ж дані, що входять. Також дивитеся розділ Хэш і Детерміація.


43 HiberNXT

Дивіться розділ DarkNXT.


44 InstantDEX

InstantDEX це сервіс побудований поверх сервісів Multigateway Nxt і Nxt Asset Exchange і показуючий потенційну можливість проводити повноцінну торгову операцію за ~5 секунд за будь-яких умов. Мета InstantDEX це надати можливість проводити торги в реальному часі будь-яким NXT активом за будь-ким інший Nxt актив, не лише через Multigateway активи, але і за самі NXT.

Після оптимізації, основна мета рішення полягає в тому, щоб досягти проходження угод угод приблизне за 3 секунди. Multigateway (Мультигейтвей) мають бути довіреними, щоб виплачувати активи, але майже усі InstantDEX будуть децентрализованы. Із-за природи угод, ті хто використовують якісніші підключення до мережі Інтернет отримають більш високу швидкість, ніж ті, хто використовує більше низькошвидкісне і менш якісне підключення до інтернету. InstantDEX на сьогодні знаходиться все ще в розвитку, і подивитися обговорення ви можете тут.


45 Судова Система

Судова Система є Системою Репутації, але вона також включає механізм для суддів для оцінки і прийняття рішенням про поведінку користувачів. Користувачі формують визначене угоди (написане на простій Англійській мові і зашифроване). Якщо одна із сторін порушує угоду, суддів можна попросити розсудити ситуацію. Користувачі можуть вибрати суддів, яким вони довіряють, і репутація аккаунтів інших користувачів залежатиме від рішень, прийнятих цими суддями.


46 Leased Forging

Leased Forging - Аренда Форжинга дозволяє здавати в оренду вашу форжащую потужність (що відповідає вашому підтвердженому балансу вашого аккаунта) для форжинга, впродовж обмеженого періоду часу. Ваш аккаунт повинен мати хоч би одну витікаючу угоду, для того, щоб ваш обліковий запис отримав відкритий ключ, цю необхідну умову для того, щоб мати право здавати в оренду вашу форжащую потужність. З моменту отримання відкритого ключа (тобто з моменту будь-якої витікаючої угоди, наприклад купівля NXT або купівля альяса) повинно пройти не менше 1440 блоків (близько 24 годин). Ви встановлюєте тривалість оренди, у блоках (тобто 2880 блоків впродовж 48 годин). Як тільки ви підтверджуєте договір оренди, виникає період очікування в 1440 блоків до початку оренди, ви повинні це брати до уваги. Якщо ви продасте частину коштів в період очікування і відповідно ваш баланс зменшується, орендований баланс розраховується на основі нового, зменшеного балансу.

Аккаунт орендаря вашої форжащей потужності, не отримує яких або прав на які або дії з вашими NXT засобами, наприклад на продаж або передачу в оренду його іншим аккаунтам. Після того, як договір оренди почався, ви не можете перервати його до закінчення часу оренди.

У цьому немає яких або явно виражених переваг, ви отримаєте ті ж кошти, начебто ви займалися форжингом самостійно. Проте, це означає, що ви можете дозволити комусь ще використати вашу форжащую потужність для форжинга. Це корисно, якщо наприклад, ви не можете або не хочете залишати включеним свій комп'ютер 24 години в добу і контролювати наявність оновлень програмного забезпечення і так далі. Також до переваг ще можна віднести те, що якщо ви володієте невеликим об'ємом коштів NXT, ви отримаєте бОльший регулярний доход з оренди, оскільки швидше за все орендою займатимуться великі пули, з великою сумою коштів, що дозволяє ефективніше форжить. Сфорженные "монети" з вашого орендованого балансу не повертаються на ваш рахунки автоматично, тому ви повинні довіряти тому, кому ви здаєте в оренду, тобто за повернення сфорженной суми несе відповідальність орендар ваших форжащих потужностей (не плутайте із засобами зданими в оренду). Форжинг в оренді може бути зроблений для благодійних цілей, коли ви не чекаєте ніяких додаткових прибутків в NXT у кінці терміну оренди а сфорженные засоби залишаються у розпорядженні орендаря ваших NXT засобів.


47 LockedNXT

Дивися розділ DarkNXT.


48 LockedNXT

Дивися розділ DarkNXT.


49 Marketing Committee

Дивися (Комітет з управління маркетинговим фондом NXT) NXTmarketingfund Committee.


50 MC

MC - це скорочення Маркетинговий Комітет (Marketing Committee). Також дивися NXTmarketingfund Committee.


51 Megathread

Nxt Megathread це 2763 сторінок обговорення NXT, розміщених на bitcointalk.org. На 14 квітня 2014 року, цей розділ форуму був зупинений, і усі дискусії були перенесені на nxtforum.org щоб краще організувати величезну кількість поточних проектів усієї екосистеми NXT. Форум можна знайти на https://bitcointalk.org/index.php?topic=345619.0. Один раз ця гілка форуму була названа як Nxt Pub Thread, але оскільки 23 березня 2014, коли nxtforum.org був запущений, це найчастіше використовується для позначення Nxt Pub Thread на nxtforum.org. Дивіться Pub Thread.


52 Майнинг

Майнинг це процес використання продуктивності комп'ютера, для вирішення складні математичних завдань. Ті, які використовують свої комп'ютер, щоб спробувати вирішити ці завдання, називаються Майнерами, і вони є основою для Bitcoin і більшості інших криптовалют (оскільки вони грунтуються на Bitcoin). Тільки один майнер може вирішити завдання і отримати винагороду деякою кількістю здобутих монет, за рішення. Потім процес повторюється з майнерами, прагнучими, вирішити нове завдання. Ефективність майнинга прямо пропорційна сумарній обчислювальній потужності, доступною майнеру, який бере участь в процесі майнинга, і підштовхує майнера створювати ще продуктивніші комп'ютерні системи ефективнішого майнинга. Така ситуація також призводить до росту пулів майнинга.


53 Майнинг Пул

Члени майнинг пулу об'єднуються, з метою об'єднати їх обчислювальні потужності, щоб збільшити їх спільну ефективність в процесі майнинга. В даному випадку усі монети здобуті учасниками пулу розділяються між учасниками пулу пропорційно потужності/продуктивності їх обчислювальних засобів. НАПРИКЛАД, якщо комп'ютер складає 20 відсотків потужності пулу, він отримує 20 відсотків винагороди. Нині є два NXT пулу (Hashrate.org і Nxtp00l.com), але вони не "добувають" NXT безпосередньо. Також см, що таке NXT Майнинг і Майнинг.


54 Monetary System

Monetary System (Грошова система) дозволить Вам створювати свою власну валюту, створену "на основі" NXT. Нові монети створюються, поглинаючи/блокуючи ту кількість NXT, яку ви вкладаєте у свою валюту . Це можна представити як деяку подібність процесу "спалювання" Nxt, але це не зовсім вірно, оскільки процес може бути обернемо. Якщо Ви видалите 7% створених своїх монет, Ви отримуєте назад 7% заблокованих NXT, використаних для випуску цих 7% нових монет. Ви не можете додати ще більше NXT в створені вами монети після факту їх створення. Комісії за транзакції за випущені вами монети, створені в Грошовій системі, можуть бути виплачені тільки в NXT. Щоб приєднатися до обговорення, подивіться, на Nxtforum.org присвячений цьому підфорум на сторінці https ://nxtforum.org/monetary-system/.


55 MS

Дивися Monetary System.


56 nextcoin.org

nextcoin.org був створений на самому початку зародження NXT для використання співтовариством, одним із засновників NXT і власником біржі dgex.com, Гравітон-ом. nextcoin.org є одним з двох основних дискусійних форумів новин і розвитку NXT, другий, - це nxtforum.org і обоє відіграють важливу роль в успіху NXT.


57 NIP

Дивися розділ Пропозиції по поліпшенню Nxt.


58 Вузол/Нода (Node)

Система, на якій запущено і виконується серверне програмне забезпечення Nxt


59 Nodecoin

Nodecoin це концептуальна криптовалюта і перша криптовалюта побудована поверх криптоплатформы Nxt. Після попереднього тестування, повна імплементація була відкладена, для того, щоб дозволити іншим, вище пріоритетним проектам у рамках Nxt розвиватися і реалізовуватися, а також для повнішого обговорення концепції. Концепція: Nodeminer це комп'ютерна програма підтримувальна мережа Nodecoin, запущена поряд з Вашим Nxt аккаунтом, який займається форжингом. Для кожного блоку він повідомляє про підключені до нього рівноправні вузли і назад передає інформацію на пул серверів Nodecoin. Потім пул серверів зводить усі дані в таблицю і розподіляє Nodecoins грунтуючись на тому, скільки разів ваш вузол був вказаний в якості рівноправного/довіреного вузла. Чим більше людей з'єднуватиметься з Вашим Вузлом, тим більше Ви з'являтиметеся в звітах пулу серверів і тим більше кількість Nodecoins Ви отримаєте. Nodeminer також отримає додатковий бонус за те, що отримує звіти від пулу серверів.

Nodecoins не може майниться в повному розумінні цього слова, а тільки виділяється за IP адреса/Nxt аккаунт які беруть участь в процесі.На кожен блок виділяється 100 Nodecoins. Nodeminer можете бути монітор працездатності мережі Nxt, який дозволить виявляти, коли мережа знаходиться в стані галуження або під атакою. Nodeminer потенційно може стати рішенням для продажу обчислювальних ресурсів користувачами в обмін на Nodecoins. Є багато рішень, щоб призначені для користувача комп'ютери сталі придатні, щоб реалізувати наприклад, децентрализованные джерела процесорних ресурсів, смуг пропускання і систем зберігання.


60 NQT

Смотри раздел nxtQuant.


61 NRS

Дивися розділ Програмне забезпечення Nxt.


62 Null Account

"Null" аккаунт, це аккаунт який був розблокований в клієнтові Nxt без введення секретної фрази, тобто просто натиснувши Enter. Він називається "Null" аккаунтом, оскільки не має секретної фрази, або зрозуміліше, секретна фраза визначена як то що знаходиться між квадратними дужками []. Нічого, навіть пропуску! Така секретна фраза відкриває аккаунт 3791936988034107349 який має багато угод у своїй історії, оскільки люди використали цей обліковий запис, щоб перевірити NXT, а деякі використали його помилково. Як і в усіх рахунках із слабкою секретною фразою (чи взагалі без неї, як в даному випадку), Nxt передані на цей аккаунт часто бувають вкрадені Ботами. Це відмітна особливість Brainwallet і тому ДУЖЕ ВАЖЛИВО використати дуже складну секретну фразу, щоб бути упевненим, що ваші NXT не будуть вкрадені. Також см Brainwallet і Bots.


63 Nxt

Термін Nxt зазвичай використовується по відношенню до Платформи Nxt. Використання і значення Nxt і NXT не універсальні, і використовується залежно від контексту. На даний момент прийнято вважати Nxt - усе що відноситься до платформи, NXT - позначення валюти Nxt платформи


64 NXT

NXT зазвичай відноситься до валюти, використовуваної в Платформі Nxt (зверніть увагу використання капіталів а не технології). Для прикладу, щоб було зрозумілі загальні принципи використання термінів, "Біб використав свій Клієнт Nxt, щоб перевести 100NXT Еліс". Використання і значення термінів Nxt і NXT не універсальні, і залежать від контексту


65 Nxt Account Miner

Nxt Account Miner це програма яка намагається знайти секретні фрази для Nxt аккаунтів які не мають витікаючих транзакцій або які не згенерували блок. Вони також мають відношення до DarkNXT аккаунтам. Увага: будь-яка витікаюча транзакція зроблена з вашого Nxt аккаунта (будь то переказ коштів, або купівля альяса) підвищує складність шифрування з використання 64 бітовий до 256 бітового ключа (як публічного ключа для аккаунта зареєстрованого в Blockchain) і робить практично неможливою будь-яку спробу злому аккаунта того, що використовує публічний ключ з 256 бітовим шифруванням.

Коли ви запускаєте таку програму, вона розпочинає свою роботу з випадкової початкової точки. Якщо ви перезапустите програму - вона почне свою роботу з новою, відмінною від попередньої точки пошуку. Можливості знаходження завжди рівні, тому відсутня необхідність розпочинати з останньої точки пошуку або знайденого аккаунта.

На сьогодні, пошук аккаунтів з "легкою" секретною фразою - це не найрозумніше використання ваших обчислювальних ресурсів, з тієї простої причини, що витрачені ресурси будуть свідомо більше ніж отримані. Використовуючи спеціалізоване ПО, який намагатиметься зламати один з 310 найбільших аккаунтів Nxt, і маючи потужність яка дозволяла б робити 1 мільярд підбору ключа в секунду, згаяний час приблизно дорівнюватиме 1 року. 1 рік на 1 аккаунт, без гарантій підбору. Ви витратите 2 роки, якщо швидкість буде близько 500 мільйонів підбору в секунду. Чотири роки, якщо - 250 мільйонів підбору в секунду і так далі. Проте, ймовірно що з часом ця тенденція зміниться, при рості ціни Nxt, оскільки зможе бути економічно вигідним. Припустимо що середній Nxt аккаунт містить, наприклад, 5000$, при цьому технічна обчислювальна потужність також, можливо, сильно збільшується. Один з аккаунтів, ідентифікований як аккаунт DarkNXT, містить 500 Bitcoins.

Оскільки програмне забезпечення NXT Account Miner нездатне визначити, чи є рахунок DarkNXT рахунком, або просто рахунок, який хтось використовує, і у якого не було витікаючих операції, дуже важливо щоб кожен ваш новий аккаунт, мав хоч би одну витікаючу операцію (перешліть хоч би 1 NXT, купіть альяс, згенеруйте блок), це дасть аккаунту Відкритий ключ з 256-бітовим шифруванням. А такі умови фактично не залишають шансу зловмисникові зламати ваш аккаунт.


66 Nxt Core

Дивися розділ Платформа Nxt.


67 Nxt Екосистема

Дивися розділ Платформа Nxt.


68 Пропозиція по поліпшенню Nxt

Будь-хто може запропонувати поліпшення Nxt використовуючи механізм Пропозиція по Поліпшенню Nxt (скорочення на англійському NIP), які будуть розглянуті відповідними розробниками і/або комітетами Nxt. Після їх розгляду, заявлені припущення дістають можливість бути впровадженими в Nxt. Пропозицію по Поліпшенню Nxt ви можете знайти в: https://nxtforum.org/nxt-improvement-proposals/


69 Непрямій майнинг NXT

Дивіться Nxt Multipool


70 NXT Майнинг

Ви не можете майнить NXT безпосередньо. Майнинг NXT - процес використання існуючих апаратних засобів майнинга, дивитеся розділ NXT Indirect Mining


71 NXT Multipool

NXT Multipool це процес використання наявного устаткування для майнинга найбільш вигідних, на даний момент, криптовалют, з подальшим їх продажем і покупки виручені засоби NXT на біржах. Таким чином, майнеры криптовалют можуть використати свої існуючі апаратні засоби для переходу на платформу другого покоління NXT. Nxt залишається 100% PoS системою, тому прибуток від майнинга інших монет використовуються для купівлі NXT на відкритому ринку/біржах. Якби прибуток був використаний для купівлі доларів США, це не зробить долар США PoS і не дозволить купити Nxt. Цей процес має ефект що знижує ціну монет, що добуваються, і ефект підвищення ціни NXTs. Також дивися Mining Pool.


72 Платформа Nxt

Платформа Nxt відноситься до 'екосистеми' базових функцій Nxt. Вона включає базові функції, як наприклад Біржа Активів (AE), Автоматичні Транзакції (AT), Довільні Повідомлення (AM) і Прозорий Форжинг (TF). Ці функції не мають відношення до постачальників інших послуг, які у свою чергу не є частиною ядра Nxt.


73 Базове програмне забезпечення Nxt

Базове програмне забезпечення Nxt (англ. скорочення NRS), набір програмного забезпечення яке складається з сервера і простого клієнта. Підтримка і розвиток клієнта буде припинена кінець кінцем, як тільки з'являться повноцінні, якісні сторонні клієнти доступні для багатьох платформ


74 nxtforum.org

nxtforum.org був створена, для кращої організації різних NXT проектів, працював одночасно в Nxt Megathread і через декілька тижнів після запуску Megathread був зупинений. nxtfroum.org є одним з двох основних дискусійних форумів новин і розвитку NXT, інший - це nextcoin.org і обоє відіграють важливу роль в успіху NXT. Також см Megathread.


75 NXTinfrastructurefund

NXTinfrastructurefund (фонд інфраструктурних проектів NXT) представляє фонд засобів, виділених для використання і підтримки інфраструктурних рішень NXT. При формуванні фонду, було виділено близько 2.900.000 NXT, доступних для розподілу серед розробників інфраструктурних проектів. Також см Unclaimed Funds (Фонд незатребуваних засобів) і NXTinfrastructurefund комітет.


76 NXTinfrastructurefund Committee

Робота NXTinfrastructurefund комітету полягає в розгляді інфраструктурних пропозицій, від будь-якого учасника який подає відповідний запит, наприклад під фінансування створення і підтримки громадських вузлів або плати за оренду серверів. У разі схвалення, засоби потрібні для реалізації пропозиції передаються просячій стороні від NXTinfrastructurefund. NXTinfrastructurefund Комітет не призначений для просування NXT, а тільки для управління NXTinfrastructurefund і підтримка NXT, у рамках засобів у фонді. Існує NXTinfrastructurefund підфорум, де ви можете зробити запит на виділення засобу для вашого проекту, його можна знайти на https://nxtforum.org/infrastructure-committee.


77 NXTmarketingfund

NXTmarketingfund - фонд який містить засоби в NXT, виділених для використання в маркетингових проектах. При формуванні фонду, було виділено близько 2.900.000 NXT доступних для розподілу серед учасників маркетингових проектів. Також дивись Unclaimed Funds (фонд незатребуваних засобів) і NXTmarketingfund комітет.


78 NXTmarketingfund Committee

Робота NXTmarketingfund комітету полягає в розгляді маркетингових пропозицій, від будь-якого учасника який подає відповідний запит. У разі схвалення, засоби потрібні для реалізації пропозиції передаються просячій стороні від NXTmarketingfund . NXTmarketingfund Комітет не призначений для просування NXT, а тільки для управління NXTmarketingfund і підтримка NXT, у рамках засобів у фонді. Комітет NXTmarketingfund часто просто іменує себе як "Маркетинговий Комітет" або скорочено "MC". Підфорум NXTmarketingfund, де Ви можете звернутися з проханням до фонду для Вашого проекту, розташований в https://nxtforum.org/marketing-committee.


79 nxtQuant

Ця назва для позначення 0.00000001 NXT (чи 10^-8 в математичному виді) в коді Nxt, і скорочене до NQT. nxtQuants еквівалентні satoshis в Bitcoin, і дозволяє NXTs бути ділимим на дуже дрібні частини, роблячи їх прийнятними для торгових операцій з монетами, ціна яких містить багато десяткових розрядів і які дорожче або дешевше чим Nxt. nxtQuant на даний момент є тимчасовим ім'ям.


80 NXTtechfund

NXTtechfund є фондом наповненого співтовариством і приватними пожертвуваннями для підтримки технічного розвитку NXT. При формуванні фонду, було зібрано близько 3.900.000 NXT доступних для розподілу серед проектів технічного розвитку (2.900.000 з фонду незатребуваних засобів і 1.000.000 приватних пожертвувань). Також дивись Unclaimed Funds і NXTtechfund комітет.


81 NXTtechfund Committee

Робота NXTtechfund Комітету полягає в розгляді пропозицій по технічному розвитку Nxt, від будь-якого учасника, наприклад якщо Ви хочете створити монетарну для деякого сервісу на базі Nxt. При схваленні, необхідні засоби передаються від NXTtechfund просячій стороні. Комітет NXTtechfund не призначений для просування Nxt, а тільки для управління NXTtechfund і підтримка Nxt, у рамках наявних NXT засобів у фонді. Підфорум NXTtechfund, де Ви можете звернутися із запитом до фонду для підтримки Вашого проекту, розташовується в https://nxtforum.org/technical-development-committee.


82 NXTventure

NXTventure це віртуальна компанія, розміщена на Біржі Активів (Asset Exchange) і є деяким гібридом Венчурного фонду/Інвестиційного банку. Вони інвестують в компанії, а потім пропонують активи цих компаній на Біржі Активів. NXTventure планує виходити з пропозицією приблизно 1 нової компанії в місяць, а у кінці місяця, активи, що залишилися, будуть продані на біржі і ці засоби виступатимуть дивідендами власниками їх (NXTventure) акцій.

У перший місяць, компанією в яку інвестували була NXTautoDAC і дивіденди нараховувалися за схемою - 1 NXTautoDAC за кожних 4 NXTventure активу/акції.


83 Peerexplorer.com

Peerexplorer надає "живу" інформацію про мережу Nxt включаючи кількість працюючих вузлів, використовувана версія, передбачувана потужність мережі, список відомих вузлів, середнє мережеве значення часу ping-а, світову карту розташування вузлів і інша детальніша інформація про кожен вузол.


84 Поетапна реалізація

Поетапне реалізація розділяє обробку транзакцій на етапи, і це - великий крок до істинної децентралізації. Поетапна реалізація реалізує Контроль за Рахунком, "заморожування" рахунків, умовне депонування і трохи інших речей. Повний виклад цього рішення буде опублікований в квітні.


85 Приватний Вузол (нода)

Екземпляр Nxt, працюючий на комп'ютері або пристрої, який призначений для використання єдиним власником аккаунта Nxt. Більшість установок на "домашньому комп'ютері" є таким


86 Pub Thread

Nxt Pub Thread є загальною дискусійною темою розміщеною на nxtforum.org. Знайти цю тему можна тут ː https://nxtforum.org/general-discussion/nxt-pub-thread-2500-pages-on-nxtforum-org-or-bust/ Ця тема була призначена для переміщення теми Megathread з форуму bitcointalk.org, з 2500 сторінки, на спеціальний форум Nxt, але користувачі як і раніше використовують обидві теми для обговорення пліток і іншого базікання. Дивися також Megathread.


87 Загальнодоступний вузол

Вузол, який доступний в Інтернеті. На ці вузли великою мірою покладаються, щоб підтримувати і зміцнити мережу Nxt.


88 Reed Solomon

Reed Solomon - це метод корекції помилок, використовуваний в програмуванні. Цей метод, використовується в Nxt, щоб відображати оригінальний ідентифікатор рахунку у форматі Reed Solomon, щоб мінімізувати риски некоректної вказівки номера аккаунта. Для прикладу, аккаунт генезисного блоку (1739068987193023818), у формат Reed Solomon представляється як "NXT - MRCC - 2YLS-8M54-3CMAJ".

Reed Solomon формат аккаунта, це не новий аккаунт, а тільки інший механізм відображення вашого номера аккаунта, але у цього є дві великі переваги.

По-перше, простіше прочитати і перевірити, чи правильно вказаний аккаунт. Блоки з букв і цифр більше легкочитаемы, ніж ряд з майже двадцяти чисел.

По-друге, цей метод припускає автоматичне виявлення помилки, якщо ви при введенні адреси у форматі Reed Solomon, введете невірні символи, і навіть запропонує виправлення. Це скоротить вірогідність відправки NXT на неправильний аккаунт.

Робота з аккаунтами у форматі Reed Solomon доступна тільки користувачам клієнта версії NRS v1.1.3 або пізніших.

89 Сервіси

Сервіси це послуги побудовані поверх Nxt, але ядра Nxt, що не є частиною, для прикладу - електронна пошта яка працює на базі/поверх мережі інтернет, але не є частиною ядра мережі інтернет. На приклад Gmail - не являється частина мережі інтернет, вона тільки використовує інтернет і побудована "поверх" інтернет. Сервіси розробляються третіми сторонами, відомими як Сервіс Провайдери, але не є розробниками самого Nxt. На підставі послуг, побудованою поверх Nxt, вони активно використовують базові функції Nxt. Прикладами послуг є InstantDex і NXTCash. Інші приклади доки ще обмежені із за малого часу життя Nxt і можуть в перспективі представляти магазини, фінансові сервіси, електронну пошту, рішення для соціальних мереж типу Твиттер і Facebook. Також см Платформа Nxt і Постачальники послуг.


90 Постачальники послуг

Постачальники послуг використовують Nxt, щоб надати послуги 'поверх' Платформи Nxt. Дивися також Сервіси


91 Sockpuppet

Sockpuppet (дослівно - лялька з шкарпетки) - це обліковий запис, який здається самостійним, але насправді є додатковим обліковим записом однієї і тієї ж людини. Це нагадує, коли у мене на руці надіта лялька, яка говорить моїм голосом, але цією лялькою управляю я. Sockpuppets використовуються, щоб зловживати при голосуванні і IPO, впливати на думки або брати участь в атаці типу "Sybil ".


92 Утримувач рахунку

Будь-хто, хто володіє будь-якою сумою NXT.


93 Swarm

Swarm (Рой) - організована діяльність, що залучає максимально багато людей, зазвичай для сприяння в досягненні певної мети. Цілями Роя може бути що завгодно, наприклад виведення певної криптовалюты на нову Біржу, "підняти" статтю на reddit, прокоментувати новину або віддати голос в опитуванні. Рой буде успішним в досягненні мети, якщо велика кількість людей бере участь в нім, і це стає проявом сили співтовариства.


94 Атака Sybil

Атака Sybil - це коли хто або створює більш ніж 1 обліковий запис/аккаунт для себе і використовує їх для досягнення власних переваг. Для прикладу можна створити багато облікових записів bitcointalk, щоб мати можливість вплинути на голосування або отримати додаткові долі на IPO криптовалют. У Nxt, будь-які обмеження на потужність форжинга або штрафні санкції для великих аккаунтів просто приведе до того, що буде створено більшу кількість аккаунтів, що зменшить суми в кожному з них, що також можна вважати Sybil атакою, щоб уникнути штрафних санкцій.


95 Time Warp

Time Warp - функція Прозорого Форжинга, яка дозволить реалізувати дуже велику кількість транзакцій в секунду усередині Nxt. Повний опис буде випущений в квітні.


96 Транзакції

Транзакції - будь-яка дія, яка примушує аккаунт взаємодіяти з Nxt Blockchain. Для прикладу, до них відносяться відправка/отримання Nxt, реєстрація альяса(псевдоніма), операції на біржі активів. Взаємодії з Nxt Blockchain вимагають плату (комісію) за проведення транзакції, і ця оплата може бути проведена тільки в NXT. Також дивитеся розділ "Комісія за транзакції".


97 Комісія за транзакцію

Комісія за транзакцію оплачується в Nxt за кожну транзакцію, яка зареєстрована в Nxt Blockchain. Головна мета комісії за транзакцію полягає в тому, щоб запобігти засміченню (спам) Blockchain. Комісія за транзакції в кожному Блоці передаються тому хто сфоржил цей блок.

Комісія нині встановлена наступнаː

Пересилка будь-якої суми NXTː 1 NXT

Отримання будь-якої кількості NXTː 0 NXT

Реєстрація альясаː 1 NXT

Відсилання довільного повідомлення (Arbitrary Message)ː 1 NXT

Випуск активу на Біржі Активів (AE)ː 1000 NXT

На початку 2014, співтовариство проголосувало, щоб знизити стандартну комісію з 1 NXT до 0.1 NXT. Це буде реалізовано, як тільки nxtQuants буде повністю реалізований на платформі Nxt. Комісія в 1000 NXT за право випустити Актив розроблена, щоб обмежити сквотинг (купівля імен Активів, з метою перепродати з часом) імен активів, коли Біржа Активів буде запущена в основній мережі. Технічна реалізація обговорювалася, у результаті чого пришли до укладення що ця комісія може бути понижена незадовго до того, як буде запущенна Біржа Активів, або незабаром після того, як вірогідність сквотинга буде зменшена.

В найближчому майбутньому заплановані зміни комісії, і комісія залежатиме від розміру транзакції. Це зробить комісію пропорційною місцю, яке вона займе в Blockchain. Це також розв'яже проблему запобігання засміченню (спаму) Blockchain.

98 Двох факторна аутентифікація

Як говорить назва, передбачається використання двох відомостей (чинників) для того, щоб дія була виконана (завірено). Такий підхід ми можемо спостерігати на практиці при деяких операціях обміну, які вимагають двох паролів; один, щоб увійти до системи, а інший, щоб підтвердити угоду, одноразово ввівши пароль (наприклад купівля активу). Мета двох факторній аутентифікації полягає в тому, щоб дати додатковий захист від хакерів, оскільки вони будуть вынужденны зламати два паролі, щоб отримати можливість вивести Ваші гроші з Вашого рахунку.

Мета Двох Факторній Аутентифікації полягає в тому, щоб дати додатковий захист від хакерів, оскільки вони будуть вынужденны зламувати вже два паролі, щоб отримати можливість вивести Ваші гроші з Вашого облікового запису.

99 Tx

Дивися Транзакція

100 Незатребувані фонди

Після того, як Генезисный Блок був створений, засновники/інвестори звернулися із запитом на отримання тих, що належать їм NXT. Кінець кінцем 73 засновники/інвестора отримали свої кошти, але деякі з тих, хто спочатку виразив інтерес до Nxt, свої засоби не забрали, і залишки їх засобів в NXT, були названі як незатребувані Фонди. За станом на 8 лютого 2014 було приблизно 9 мільйонів незатребуваних монет, які залишилися під контролем Come-from-Beyond. Come-from-Beyond проінформував, що він(а), зруйнує незатребувані NXT 3-го квітня 2014, передавши їх назад в Генезисный Блок, якщо співтовариство NXT не організує і погодиться на використання засобів незатребуваного Фонду. Результатом стало формування NXTtechfund, NXTmarketingfund і NXTinfrastructurefund, їх комітетів і подальша передача засобів з незатребуваних Фондів цим трьом новим фондам для розвитку, просування і підтримки Nxt. См NXTtechfund, NXTmarketingfund і NXTinfrastructurefund.