План BCNext

From Nxt Wiki
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page BCNext's Plan and the translation is 100% complete.

Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎Nederlands • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎português do Brasil • ‎Ελληνικά • ‎русский • ‎українська

BCNext є псевдонімом, використовуваним творцем Nxt на форумі Bitcointalk у повідомленнях, зроблених між 28 вересня 2013 і 8 листопада 2013. Історію його повідомлень можна подивитися тут [1].

Впродовж процесів розробки і еволюції Nxt було виявлено, що у BCNext існує чотири частини усеосяжного плану по цій криптовалюте. Ці компоненти плану оприлюднилися повільно, упродовж приблизно шести місяців. Оскільки вони опубліковані, вони будуть записані тут.

1 Частина 1

Опубліковано тут Come-from-Beyond 9 грудня 2013

Цей короткий опис системи Nxt. Опис заснований на тексті, написаному BCNext, адаптованим Come-from-Beyond [граматичні правки - Joefox], щоб зберегти оригінальну стилістику текстів BCNext (як було обумовлено).

Я хочу звернути вашу увагу на статтю Decentralised Currencies Are Probably Impossible But Let's At Least Make Them Efficient.

Автор пише:

Щоб зіставити це з ідеєю "децентралізації" (тобто, відсутності централізованого управління), група консенсусу повинна, як мінімум, уся складатися з прибічників валюти. Це не представляє жодної проблеми, коли ця група відома. Наприклад, було б можливо визначити таку групу, як "усі у нинішній момент люди в Сполучених Штатах" - де валюта була б чимось спорідненим долару США. За умови, що більшість вирішить поводитися чесно (схоже, врешті-решт, це і відбувається зараз), у них не повинно бути труднощів придти до консенсусу на тему, у кого в який момент часу скільки грошей. Проте. найголовніша ідея децентралізації не допускає таких обмежень. Врешті-решт, в деякому роді, поява будь-яких таких обмежень просто зрушує центральні органи управління на рівень нижче: замість контролю валюти, центральна влада контролює членство в групі консенсусу. Така система повинна дозволити участь будь-кого, хто побажає, а також приєднуватися і покидати систему коли завгодно. Тут є проблема. Якщо ви ніколи не зможете дізнатися, хто полягає в системі (майте зважаючи на, що знання того, хто в системі, теж проблема консенсусу!), ви ніколи не доб'єтеся згоди.

У Nxt не виникає цієї проблеми, оскільки усі учасники (майнеры) відомі. Це - "побічний" ефект властивий 100% PoS валютам. І так, давайте рухатися до найцікавішої частини.

Як ви, можливо, знаєте, Биткойн і інші криптовалюты можуть бути атаковані кимось, хто володіє 51% обчислювальної потужності. Можливі два сценарії:

  1. Частина майнеров йде з "легітимної" гілки блокчейна і починає майнить у своїх власних гілках.
  2. Хтось купує/виготовляє устаткування для майнинга і починає майнить в секретній гілці.

Другий сценарій не може бути застосований до Nxt, тому що не існує вузлів Nxt поза мережею. Давайте поглянемо ближче на перший сценарій.

8 грудня 2013 середній base target склала приблизно 700%. Це означає, що тільки 1/7 власників Nxt генерували блоки. Ми не можемо сказати, чи були інші 6/7 збиті автобусом або намагалися форкнуть блокчейн. Цей стан поточної реалізації Nxt [на 9 грудня 2013]. BCNext задоволений результатами останніх двох тижнів і зараз збирається скоректувати алгоритм майнинга, щоб зробити його прозорішим.

Що означає прозорість? Це означає, що будь-хто може передбачити (з дуже високою вірогідністю), хто і коли згенерує наступний блок(і). Це дає нам деякі переваги:

  1. Транзакції можна послати конкретному майнеру, який генеруватиме наступний блок (якщо він опублікує свій вузол в мережі Інтернет). Це скоротить трафік і дозволить Nxt наблизитися за швидкістю обробки транзакцій до VISA/MasterCard.
  2. Блоки можуть бути згенеровані заздалегідь і відіслані багатьом майнерам, перш ніж вони будуть перевірені (перевірка мітки часу). Це значно зменшує рівень блоків, що "осиротіли".
  3. Завдяки можливості передбачити мітки часу майбутніх блоків (і відповідно рейтинг гененрируемых блоків), стає можливим встановити комісію що гарантує швидке підтвердження для важливих угод (не платячи надто багато за включення у блок).
  4. Найголовніше, мережа може визначити, які майнеры не беруть участь в генерації блоку і дій відповідно

Останній пункт заслуговує детальнішого опису.

Уявимо, що хтось збирається провести проти Nxt атаку "51%", володіючи 90% усіх монет. Він повинен зупинити генерацію блоків для легітимної гілки, тому що він не зможе змагатися з 100% потужністю майнинга зі своїми 90%. В результаті він вирішує "пропустити" свою чергу генерації блоку. Решта 10% мережі виявляє це і штрафує зловмисника пониженням його потужності майнинга до нуля і розподіляють його потужність серед усіх інших майнеров. Тепер мережа повернулася до 100% потужності, тому що усі інші отримали десятиразове збільшення потужності. Зловмисник може майнить іншу гілку в секретному місці, але вона не зможе замінити легітимну гілку. Звичайно, друга гілка матиме 100% "обчислювальної" потужності, прив'язаної до неї, тому що 90% потужності того, що атакує буде збільшена до 100%... але цьому можуть перешкоджати деякі механізми просунутого приходу до консенсусу (які все ще не відкриті на загальний огляд).

Як стовідсоткова Proof of Stake валюта, Nxt захищений від заможних суб'єктів, які могли б купити/виготовити багато ASIC'ов. Маючи прозорий майнинг, він захищений навіть від купівлі кимось більшої кількості монет.

І так, що робить Nxt дійсно валютою покоління n'ext? Не хороший функціонал, як наприклад децентрализованный обмін, децентрализованный DNS або децентрализованный App Store. Робить його таким прозорий алгоритм майнинга, і це - тільки 1-а частина плану BCNext.

2 Частина 2

Опубліковано тут Come-from-Beyond 10 лютого 2014

Це - друга частина есе BCNext про прозорий майнинг Nxt (чи "прозорий форжинг (кування)"). Опис грунтується на тексті, написаному BCNext, адаптованим Come-from-Beyond [граматичні виправлення Joefox], з метою зберегти ідентичність і стилістику BCNext(як було обумовлено).

Nxt майнинг схожий з майнингом Bitcoin, припускаючи, що кожна монета - маленька "бурова установка". BCNext вирішив піти цим шляхом замість того, щоб представити свій власний підхід, тому що співтовариство Bitcoin-а дуже консервативно і не прийняло б систему яка радикально відрізняється. Тепер, коли Nxt створив своє власне співтовариство, прийшов час позбавитися від "фасаду" і показати істинні властивості Прозорого майнинга. Ці особливості очевидні для усіх, хто витратив деякий час, вивчаючи і аналізуючи Прозорий форжинг, але все ще...

Nxt майнинг використовує детерміністську лотерею, що надає право на створення наступного блоку. Час генерації кожного наступного блоку визначений виходячи з часу попереднього блоку і значення base target. Base target - це частина спадщини Биткойн, від якої ми повинні піти. Не має сенсу чекати доки буде смайнен наступний блок, тому що ми вже знаємо хто це зробить. І ми можемо майнить блоки з фіксованою швидкістю - наприклад, кожні 60000 мілісекунд (1 хвилина). Коли Інтернет стане працювати швидше, ми можемо перемкнутися на менші проміжки між блоками (наприклад, 10 секунд).

Винагороди за майнинг також застаріли. Справжня нагорода за підтримку мережі Nxt виникає з сервісів, використовуючих Nxt. Наприклад, хтось володіє валютною біржею і майнит блоки, щоб забезпечити роботу свого бізнесу; хтось володіє магазином і майнит блоки, щоб забезпечити роботу свого бізнесу; хтось володіє софтверною компанією, яка розробляє сервіси, що базуються на Nxt, і майнит блоки, щоб забезпечити роботу свого бізнесу. Егоїстичні майнеры (які майнят тільки для заробітку на комісіях) мають бути "видалені" з системи. Вони не зацікавлені в успіху Nxt і хочуть тільки перевести у готівку гроші. Якщо з'явиться якийсь клон Nxt, такі люди швидше за все "втечуть з корабля", і це добре, тому що їх цінність для Nxt у будь-якому випадку дуже мала. Нічого з цього не означає, що ми повинні повністю позбавитися від комісій: вони все ще потрібні нам, як контрзахід проти спаму.

Відносно NXT як монет: NXT це не монети..., чи принаймні творець Nxt не хотів, щоб вони вважалися тільки монетами. Це - ключі, які надають повноваження для підтримки Nxt.

Дефляція не набагато краща, ніж інфляція. "Реальні" монети мають бути створені поверх Nxt і випускатися в кількості, яка збереже їх вартість постійною. BCNext розуміє, що це дуже спірно. Співтовариство повинне вирішити, чи хоче воно наслідувати по дорозі показаної їм, або дотримуватися ідеології Биткойн, що гарантує фіксований вступ монет, при якій люди сподіваються стати багатими, нічого не роблячи.

Нікому не довіряйте. Це - дуже важливий принцип. Nxt не покладається на довіру, але вирішує проблему довіри іншим чином. Це призводить до розвитку системи, яка не піклується про довіру, тому що усі операції абсолютно прозорі. Абсолютна прозорість призводить до того, що стає не можливим або якій обман. Це прибирає необхідність того, щоб хто-небудь був вимушений довіряти кому-небудь.

Список цих якостей може бути розширений, і BCNext хоче, щоб це зробило Nxt співтовариство.

3 Частина 3

Bitcoin був винаходом генія, але його реалізація була зіпсована людьми, мета яких полягала тільки в тому, щоб робити гроші-не Bitcoin-и, а долари.

BCNext працює над проектом, який вимагає визначений умов для його реалізації. Він сподівався, що Bitcoin змінить суспільство і підготує основу для цього проекту. Пол роки тому для нього стало абсолютно зрозумілим що Bitcoin, як ідея довірених грошових стосунків зазнала фіаско. Потрібно зміни, і вони реалізуються у вигляді Прозорого форжинга. "Прозорий" в цій ситуації ключове слово: це міняє підхід від "не довіряємо нікому", до "зробити так, щоб ніхто не міг обдурити", оскільки будь-який обман стає очевидним дуже швидко (наскільки це дозволяє зробити мережу).

Nxt - просто альтернативне, "обхідне" рішення. Проект був реалізований, щоб виграти більше часу і провести експеримент, який, як передбачалося, покаже, чи готове суспільство до основного проекту BCNEXT. Він припускає, що суспільство не може бути повністю децентрализованным, а Nxt допоможе зрозуміти рівень децентралізації, після якої суспільство не може функціонувати в цілому. Bitcoin покладається тільки на математику, але математика не може вирішити проблеми, що виникають із-за нелогічної природи людини. Форжинг в Nxt покладається на співпрацю людей, і підштовхує до цього. Без повноцінної співпраці учасників Nxt стає слабким і може легко піддатися негативній дії. Відсутність підтримки може привести систему в нестійкий стан. Якщо люди припинять підтримувати систему, Nxt може припинити існування досить швидко.

Тепер, коли Ви дізналися, з якою метою був створений Nxt, Ви повинні вибрати для себе яким чином далі слідувати. Найпростіший шлях - повторити історію Bitcoin, з надією, що щось зміниться. Альтернативний шлях повинен реалізовувати прозорий форжинг і спробувати змінити недоліки людей. Цей шлях не може бути досягнутий чистою математикою, оскільки навіть якщо ви зможете знайти деякі чинні закони, ви не можете бути упевнені, що ці закони не зміняться в майбутньому.

BCNext відлучається на довго. Він не почуває себе відповідальним за майбутнє Nxt. Він реалізував ідею, яка була очевидна, але ніхто більше не спробував реалізувати її (можливо, тому що створення клона Bitcoin було набагато простіше). Скоро він повернеться зі своїм основним проектом під його справжнім ім'ям. Не намагайтеся ідентифікувати BCNext. Він навмисно скопіював стилі і ідеї різних людей. Якщо Ви думаєте, що "знайшли" його, Ви ймовірно помиляєтеся. BCNext ніколи не існував. Ця "лялька" створювалася тільки для проекту Nxt, яка ніколи більше не з'явиться.

План завжди був дуже простий - показати шлях, що дуже очевидний, але уникає з деяких причин. BCNext не претендує на те, що він має сакральні знанням і знає що чекає нас у кінці. Тепер ви самостійні. Удачі.