Біржа активів

From Nxt Wiki
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Asset Exchange and the translation is 100% complete.

Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎Nederlands • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎Ελληνικά • ‎русский • ‎українська • ‎中文(简体)‎

Біржа Активів (Asset Exchange) Ввідне Відео

1 Опис

Ця сторінка описує роботу децентрализованной біржі активів. Перш ніж перейти до деталей, ми розпочнемо з прикладу, який показує один з можливих варіантів використання цієї функції.

Словами BCNext :

Я хочу почати бізнес. Я випускаю актив (назвемо його Krusty Krab tokens - KKT). Я встановлюю кількість KKT в 1000 одиниць. Я анонсую, що я продаю KKT по 20 NXT за одиницю і виплачую 5 NXT прибутку упродовж 6 наступних місяців. Я створюю ордер на продаж -- 1000 KKT на суму 20,000 NXT.

Ти створюєш транзакцію і висилаєш мені 500 NXT за 25 KKT. Вам вирішувати, що зробити з Вашими 25 KKT (Ви можете розмістити заявку на продаж і продати їх за 27 NXT), але кожен місяць я перевірятиму blockchain, щоб бачити, хто володіє KKT. І відправлятиму 5 NXT за кожним KKT тим, хто володіє цим активом.

2 Доступність Біржі Активів

Перша версія Біржі Активів була запущена в тестовій мережі з клієнтом версії 0.8.4e.

Офіційний запуск в основній мережі, як планують, буде проведений після 135'000 блоку. Щоб отримати доступ до Біржі Активів, версія використовуваного вами клієнта має бути 0.9.9 або новіша, при цьому, оновлення до новіших версій украй рекомендується. Якщо ви не знаєте як встановити клієнта Nxt, перейдіть в розділ Початок або на сторінку відомі проблеми і їх рішення у випадку якщо у вас виникли проблеми.

3 Інтерфейс

При запущеному клієнтові, для доступу до інтерфейсу Nxt вашого клієнта, перейдіть за адресою http://localhost:7876/ (чи https://localhost:7876/ якщо ви включили SSL). На панелі інструментів виберіть меню Asset Exchange, після чого ви отримаєте доступ до наступних опцій:

AE menu.png
Asset Exchange: Ця вкладка надає Вам доступ до самої Біржі Активів. Відображає увесь список випущених активів які доступні. При виборі активу, вам буде надана розгорнута інформація про актив: повний опис, ордери на купівлю і продаж, кількість і інше.
My Assets: Ця сторінка відображає список усіх активів кторыми ви володієте: і випущені Вами активи і ті які Ви купили на біржі.
Open Orders: Тут представлений список усіх ваших ордерів, на активи які ви хочете продати, придбати. Тут ви також можете відмінити ваші ордери при необхідності.
Issue Asset: Форма, за допомогою якої ви можете випустити Ваші власні активи для продажу на біржі.

3.1 Меню Asset Exchange

За умовчанням Біржа Активів не відображає жодного активу. Ви повинні будете самостійно додати актив(ы) (використовуючи кнопку Add Asset ), який вас цікавить. З цією метою веб-сайти, які оцінюють активи за різними критеріями (за об'ємом, по кількості угод і так далі), починають пропонувати різноманітні фільтри. В майбутньому у вас з'явиться можливість завантажувати повні списки активів замість того, щоб завантажувати їх поодинці. Коли Ви знаходитиметеся на сторінці активу, вам буде доступна кнопка Bookmark this Asset, яка дозволить Вам запам'ятати вказаний актив і відстежувати його.

Ось декілька ресурсів, до яких ви можете звернутися щоб отримати ID активів. Слід мати на увазі що цей список постійно розширюватиметься.

Примітка: Ви можете додати активи до списку, тільки якщо Ви використовуєте браузер в стандартному режимі. Якщо Ви працюватимете в режимі "інкогніто" (чи аналогічному) тоді, будь-які додані вами активи в список, зникне, як тільки Ви закриваєте вікно браузеру. В майбутньому, передбачається реалізація більше "переносимих" методів роботи зі списками.


Обмін активами доступний в клієнтові.
Це головне меню для Біржі Активів, воно функціонально розділене на дві головні області.
 • список з усіма активами, які ви відстежуєте.
 • інтерфейс, який дозволяє взаємодіяти з цими активами.
Якщо ви є власником активу, він відобразиться жовтий кольором в списку.
При виборі активу, область інтерфейсу вам відображатиме супутню інформацію про актив. Буде відображено кількість одиниць випущеного активу("quantity"), дробові частини активу ("asset decimals"), опис активу, аккаунт творця активу ("account") і ідентифікатор активу ("asset ID"). Ця інформація украй важлива, але потрібно пам'ятати, що назви активу не унікальні. Це означає, що може бути декілька активів, які мають одне і те ж ім'я.
Плата за випуск активу (1000 NXT) повинна перешкоджати людям створювати "сміттєві" активи, єдине призначення яких - безлад на біржі і зловживання. Не розглядаючи гірший варіант, розумно припустити, що абсолютно законні користувачі можуть створювати активи один і тим же ім'ям. Тому висока пильності перед купівлею завжди потрібна.
Для того, щоб купити актив, наслідуйте ці прості кроки:
1. виберіть актив зі списку.
2. quantity: вкажіть скільки одиниць активу ви бажаєте купити.
3. price: вкажіть, скільки ви готові заплатити.
ATTENTION: "price" відноситься до вартості одиниці активу. Так, якщо ви введете 10, це означатиме, що ви готові заплатити 10 NXT за 1 одиницю активу.
4. fee: вказати комісію, мінімальна комісія 1 NXT.
5. натиснути buy.
6. тепер вас попросять ввести вашу секретну фразу, після чого вам залишиться тільки натиснути buy asset.

3.2 Меню My Assets

My assets.png

У цьому меню відображатимуться на екрані усі Ваші підтверджені активи, список включає активи, які випустили ви, і ті які ви придбали на біржі.

Активи також можуть передаватися, процедура дуже проста:

 1. У My Assets, знайдіть актив, який Ви хочете передати.
 2. Натисніть transfer.
 3. Заповніть усі необхідні поля форми.
Transfer asset.png
RECIPIENT: аккаунт якому ви хочете передати вибраний актив.
Обмеження:
Обов'язкове для заповнення: це поле є обов'язковим.
КОМЕНТАР: Ви можете приєднати короткий коментар до передачі.
Обмеження:
Optional: це поле являється опциональным.
Допустимі символи: може містити будь-який набір символів Unicode але повинно бути URL - encoded. Максимальна довга 1000 символів.
QUANTITY: вказує загальна кількість активу яке ви збираєтеся передати.
Обмеження:
Обов'язкове для заповнення: це поле є обов'язковим.
Limits: не має верхньої межі, ви можете передати будь-яку кількість/усі ваші активи. Мінімальна кількість, яку Ви можете перевести, залежить від типу активу. Зокрема це залежить від того, що було визначено як дробова частина. Якщо був вказаний 0 дробових частин, мінімум буде 1. Для 1 десяткового числа це буде 0.1 і т.д.
FEE: встановлюється комісія, яку ви платите за обробку транзакції в мережі.
Обмеження:
Обов'язкове для заповнення: це поле є обов'язковим.
Limits: немає верхньої межі. Проте, мінімальний розмір збору - 1 NXT.
DEADLINE: встановлює тривалість чекати до того як запит буде автоматично видалений.
Обмеження:
Обов'язкове для заповнення: це поле є обов'язковим.
Задається в годиннику
SECRET PASSPHRASE: введіть вашу секретну фразу.
Обмеження:
Обов'язкове для заповнення: це поле є обов'язковим.

3.3 Меню Open Orders

За допомогою цього меню ви можете побачити усі ваші ордери, які на даний момент відкриті.

Open orders menu.png

Що необхідно знати:

 • Ви можете відмінити будь-який створений вами ордер. Проте
  • Цей процес не миттєвий. Також може скластися така ситуація, що раніше опублікований ордер буде прийнятий мережею, перш ніж ви його відміните.
  • Процес відміни ордера, також є угодою, тобто він включає збір в 1 NXT.
  • Ордер, в процесі скасовані буде виділений червоним кольором в меню Open Orders.
 • На приведеному малюнку, перший і третій ордер на продаж здаються схожими. Єдина відмінність, буде ціна, по якій я готовий продати активи (100 NXT і 20 NXT відповідно). Насправді, вони відносяться до двох дуже різних активів.
  • Перший ККТ актив відноситься до активу з ім'ям ККТ, чий ID буде 9460893212365141148 і він був створений мною. Третій ККТ актив відноситься до активу також з імені ККТ, і також створений мною, але його ID відрізняється: ​​9469386423057978566. Таким чином, перед відміною ордера переконаєтеся, що ви відміняєте потрібний ордер !

3.4 Меню Issue Asset

У цьому меню ви можете створити свої активи. Вони знаходитимуться у відкритому доступі на біржі активів, де вони можуть бути продані за NXT і навпаки.

З'явиться наступне вікно:

Увага: як повідомляє попередження, після того, як ви опублікуєте свій ​​актив, ви не зможете змінити яке або з його полів, ніколи. Тому необхідно переконатися, що уся інформація введена правильно.

Issue asset.png
ASSET NAME: найменування активу який ви випускаєте. Ця також назва яке анонсується іншим трейдерами, що дозволяє їм знайти цей актив.
Обмеження:
Обов'язкове для заповнення: ви не можете випустити актив без імені !.
Ім'я не унікальне: декілька активів можуть бути випущені під одним і тим же ім'ям.
Увага: з цієї причини, звертайте увагу на те, що ви купуєте або продаєте!
Довга: від 3 до 10 символів.
Допустимі символи: символи нижнього і верхнього регістра, цифри.
DESCRIPTION: в цьому полі ви можете опублікувати короткий опис активу, що випускається.
Обмеження:
Обов'язкове для заповнення: це поле обов'язкове.
Допустимі символи: може включати будь-які Unicode символи але мають бути URL - encoded. Максимальна довга 1000 символів.
QUANTITY: вимагається вказати кількість яке ви маєте намір створити.
Обмеження:
Обов'язкове для заповнення: це поле обов'язкове.
Має бути цілим числом
DECIMALS: це поле задає десяткові частини вашого активу. Для прикладу, якщо вказати 2 десяткові знаки, мінімальна кількість активу для продажу або купівлі буде 0.01.
Обмеження:
Обов'язкове для заповнення: це поле обов'язкове.
Limits: ви можете встановити це значення в діапазоні від 0 до 8 десяткових знаків. У останньому випадку мінімальна кількість буде 0.00000001 активу.
FEE: визначає комісію за випуск активу. Щоб уникнути спаму на біржі активів, мінімальна комісія для створення активу складає 1000 NXT .
Обмеження:
Обов'язкове для заповнення: це поле обов'язкове.
DEADLINE: тривалість часу яке ви чекатимете, перш ніж запит буде автоматично видалений.
Обмеження:
Обов'язкове для заповнення: це поле обов'язкове.
Визначається в годиннику
PASSPHRASE: актив належить особі, яка його створює. Тому вимагається ввести свою секретну фразу. Ця інформація не транслюватиметься куди або.
Увага: активи належать особі, яка створює їх, але вони можуть бути куплені, продані і передані.
Обмеження:
Обов'язкове для заповнення: це поле обов'язкове.

4 FAQ

Дивіться також: